Závěr zápasu s Chorvatskem? Věřili jsme do poslední chvíle, řekl Spalletti. V čem se podle něj musí Italové do osmifinále zlepšit?

Itálie v pondělním večerním utkání na Euru proti Chorvatsku nakonec zapsala bod za remízu 1:1. Záchrana v podobě vyrovnávací branky však přišla až na poslední chvíli, když se v 98. minutě trefil Mattia Zaccagni. Ačkoliv už se zdálo, že se Italům zápas nepovede, trenér Luciano Spalletti nicméně v dobrý výsledek věřil až do konce.

Fotbalisté italské reprezentace vstoupili na letošní mistrovství Evropy v Německu takřka podle představ. Ve svém úvodním vystoupení porazili Albániii, i když museli stav zápasu otáčet ve svůj prospěch.

Nejrychlejší trefu v historii Eura totiž zaznamenal Nedim Bajrami, Italové však během čtvrt hodiny otočili skóre utkání ve svůj prospěch a nakonec po trefách Bastoniho a Barelly zvítězili 2:1.

Následně však prohráli se Španělskem, když si v 55. minutě vstřelil obránce Riccardo Calafiori vlastní gól. V duelu s Chorvatskem tak potřebovali alespoň remizovat, jelikož v případě prohry by Italové klesli na třetí příčku skupiny B a museli by se spoléhat na výsledky ostatních v tabulce třetích týmů.

Nutno podotknout, Azzurri po gólu Modriče prohrávali 0:1, přičemž Chorvatsko tento výsledek drželo až do posledních minut. I když Italové v pozdějším průběhu druhé půle mačkali svého soupeře, žádný gól z těchto velkých snah nevzešel.

Vyrovnání ale nakonec přišlo v 98. minutě, kdy se z poslední akce zápasu trefil Mattia Zaccagni. Jednalo se o jeho premiérovou trefu v reprezentačním dresu a stal se miláčkem národa.

Mnozí už nevěřili a pomalu se připravovali na sledování ostatních soupeřů v tabulce třetích týmů. Italský kouč Luciano Spalletti však na tiskové konferenci po zápase řekl jedno – všichni na lavičce jsme věřili do poslední chvíle.

Věřili jsme do poslední vteřiny, řekl Spalletti

„Věřili jsme až do poslední vteřiny, takhle to ve fotbale teď chodí. Postup jsme si proti Chorvatsku zasloužili, pokud jde o vytvořené šance. V určitých pasážích zápasu jsme hráli trochu jemně a ne nejlépe,“ uvedl Spalletti po zápase s Chorvatskem.

„Bylo těžké ze skupiny postoupit. Španělsko je vynikající, Chorvatsko výborné. V první půli jsme proti Chorvatům až moc snížili naši laťku, ale to bylo kvůli tomu, že jsme cítili tlak z důležitosti utkání. Jinak není možné hrát tak slabě. Zatím se ale hráči na Euru zlepšují,“ dodal závěrem, přičemž zároveň poznamenal, že se Italové musí zlepšit v černé práci a být více důrazní v pokutovém území.

Zdroj: EURO 2024, UEFA