Chance Liga

Zápasy, které udělaly z van Burena miláčka fanoušků Slavie

Velmi emotivně vnímají fanoušci Slavie loučení s Mickem van Burenem. Útočník, který nikdy nebyl vyloženě gólový, si sešívané publikum získal bojovností a zarputilostí. A také samozřejmě trefou do sítě španělské Sevilly.

• Van Buren stihl za 159 zápasů ve Slavii jen 27 gólů
  • K tomu přidal 15 asistencí na zásahy spoluhráčů
  • Fanoušci Slavie si ho ale zamilovali kvůli jeho bojovnosti a lásce k týmu

Slavia vs Mladá Boleslav 4:0

Zápas, bez kterého by žádná Sevilla dost možná nebyla. Mick van Buren v první sešívané sezoně nedostal ani jednou v lize šanci od úvodní minuty.

Debut v základu si odbyl ve třetím kole ročníku 2017/18 a dvě kola nato přišel klíčový zápas. Znovu od první minuty, tentokrát se dvěma góly už během první půle řídil výhru 4:0 nad Mladou Boleslaví.

Od té doby mu už trenérský tým věřil, Nizozemce začal být na hraně lavičky a základní sestavy. Kdo ví? Kdyby i z tohoto zápasu vyšel bez gólu, možná už by další šanci v základu nedostal a v zimě odešel.

Slavia vs Teplice 2:0

Málokdo už si vzpomene, že gólu proti Seville předcházela skoro roční pauza van Burena kvůli zranění. Po ní se zabiják vrátil v prvním jarním kole roku 2019, do zápasu s Teplicemi v Edenu nastupoval v 70. minutě za stavu 0:0. Vrátil se gólem a při oslavách děkoval za podporu fanoušků v těžkých chvílích.

Slavia vs Sevilla 4:3pp

Jen pár týdnů po uzdravení naskočil Mick do zápasu, který jeho jméno nesmazatelně zapsal do dějin klubu. Do odvety se Sevillou nastoupil v 93. minutě a těsně před poločasem vykřesal naději přízemní střelou k zadní tyče. Z pozice, odkud trefíte jeden gól z pěti střel.

Slavia potřebovala ještě jeden gól, který vstřelila pár sekund před koncem. Parádní výsledek po prodloužení znamenal postup mezi nejlepších osm týmů a odměna v podobě dvojzápasu s Chelsea. Fanoušci Slavie dodnes zastavují van Burena se slovy: „Na Sevillu nikdy nezapomeneme“.

Liberec vs Slavia 2:3

Zápas z poslední sezony, která hráči ani klubu nevyšla. Na podzim v Liberci každopádně sešívaní zvládli superobrat, když po osmi minutách pod Ještědem prohrávali 0:2. Do druhé půle naskočil Mick a z penalty vyrovnal na 2:2. V úplném závěru heroickou otočku dotáhl Chtistos Zafeiris.

Zdroj: SK Slavia Praha