Zápas s Českem? Stačí nám remíza, ale chceme vyhrát, řekl kapitán Calhanoglu. Turci budou hrát bez dvou opor ze základní sestavy

Turecko stále nemá jistý postup ze základní skupiny. Stejně jako pro výběr Ivana Haška, i pro středečního soupeře Česka se jedná o rozhodující duel. Turci však mají lepší postavení ve skupině F. Jak zápas proti české reprezentaci vidí kapitán týmu Hakan Calhanoglu a kouč Vincenzo Montella?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Druhé místo v základní skupině F, tři body na kontě, jedna výhra, jedna prohra a nepříznivé skóre 3:4. Taková je bilance turecké reprezentace po dvou zápasech skupinové fáze na letošním evropském šampionátu v Německu.

Turci na úvod skupiny poměrně přesvědčivě porazili Gruzii. V prvním klání na tomto Euru vstřelili dva krásné góly – o jeden se postaral Mert Müldür, o ten druhý Arda Güler. Pojistku na 3:1 pak v nastavení druhého poločasu vystřelil Kerem Aktürkoglu.

I když to po poločase bylo s Gruzií pouze 1:1, herně na tom byli Turci o poznání lépe. Hlavní sudí navíc po konzultaci s videorozhodčím neuznal gól Kenana Yildize.

S Portugalskem už to ale byla o něco jiná písnička. V úvodních 20 minutách si sice Turecko vytvořilo pár slibných příležitostí, poté ale převzali iniciativu právě Portugalci.

Turci inkasovali dvakrát už v prvním poločase. Ve 21. minutě otevřel skóre Bernardo Silva, sedm minut nato si dal kuriózní vlastní gól Samet Akaydin. Po změně stran zaúřadoval ještě Bruno Fernandes, Turci tedy podlehli Portugalsku 0:3.

Do zápasu s Českem se jim vykartoval stoper Abdulkerim Bardakci. Neměl by nastoupit ani zraněný střelec vlastní branky Akaydin. Faktem ale zůstává, že Turecku stačí k postupu pouze remíza. Co o nadcházejícím střetnutí s českým týmem řekli Hakan Calhanoglu a trenér Vincenzo Montella?

Calhanoglu a Montella před Českem…

„Proti Portugalsku nám v některých fázích chyběla trocha odvahy, ale to se u hráčů, kteří nemají zkušenosti s takovým velkým turnajem, stává. Portugalsko nás sice potrestalo, ale musíme být pozitivní a čerpat z mnoha dobrých věcí, které jsme udělali. V zápase s Českem můžeme vše vsadit na jednu kartu,“ uvedl Montella na tiskové konferenci.

„Budeme hrát tak, jak jsme zvyklí. Určitě nebudeme měnit svůj herní styl. Ano, může nám stačit jen remíza, ale chceme vyhrát. Nechceme jen kalkulovat. Musíme jít do zápasu s chladnou hlavou a zároveň sebevědomě,“ pokračoval.

„Proti Česku nám stačí remíza, ale rádi bychom vyhráli. Budeme čelit svěžímu, silnému a tvrdě pracujícímu soupeři. Ale jsme tým zvyklý překonávat potíže a poradíme si s tím,“ doplnil kapitán Turecka Calhanoglu.

Zdroj: EURO 2024, UEFA