Zápas s Betisem? Mbappé byl skvělý, říkal nadšeně spokojený Carlo Ancelotti

Real Madrid si připsal důležité 3 body v zápase s Realem Betis. O osudu utkání rozhodl až 2. poločas, ve kterém Kylian Mbappé vstřelil premiérové 2 branky ve španělské LaLize. Carlo Ancelotti si tak mohl alespoň tentokrát oddychnout a uvolněněji dojít na pozápasovou tiskovou konferenci.

• Mbappé otevřel skóre v 67. minutě a v 75. minutě zvýšil na konečných 2:0 z penalty
  • Vinícius si společně s Mbappém tentokrát vyhověli a nepřekáželi si
  • Ancelotti označil na tiskové konferenci Tchouameniho jako klíč k úspěchu

„Z předešlých zápasů nejsme nervózní ani frustrovaní, spíše motivovaní. Tentokrát jsme si ovšem zasloužili vyhrát, hráli jsme daleko lépe než v posledním zápase. Musíme nadále tvrdě pracovat,“ začal konferenci zkušený manažer.

Cestu na výsluní však komplikuje nadcházející reprezentační přestávka, jelikož většina hráčů klub opustí. „Taková přestávka není nikdy dobrá, většina hráčů klub opustí. Snad se nikdo nezraní, nejhůře jsou na tom hráči z Jižní Ameriky. Po všech chci, jen aby se vrátili zdraví,“ uzavřel téma reprezentací Ancelotti.

Samozřejmě jakékoliv zranění by týmu vůbec nepomohlo, především v obraně. Na pozici stopera je zdravé pouze duo Militao-Rüdiger, Alaba je ještě mimo hru a Vallejo nemá potřebnou kvalitu na pravidelnou minutáž v sestavě Realu Madrid.

Zde by sice mohl zaskočit Tchouameni, aktuálně však není náhrada na jeho pozici. Zraněný je totiž v současné době Eduardo Camavinga.

Než došla řeč na samotného Kyliana Mbappého, tak italský stratég vynesl do nebes právě Tchouameniho. Podle Itala defenzivní záložník předvedl veškeré své kvality. Francouz se teprve postupně učí řídit hru jako v minulých letech Toni Kroos, to by mu však nemělo dělat do budoucna žádný problém.

Mbappé se konečně trefil

Francouzský útočník měl několik šancí už v 1. poločase, ty však gólem ještě neskončily. Chytla se až střela ze 67. minuty, kdy se Mbappé dostal do situace tváří v tvář s brankářem a poradil si s ní zkušeně. Za zmínku stojí především skvělá průniková nahrávka patou od Valverdeho.

„Nikdy nebyl pod tlakem, co se týká střílení branek. Dneska hrál opravdu dobře, stejně jako všichni ostatní. Kylian se skvěle pohyboval ve vápně a dokázal si vyhovět s Vinim a Rodrygem,“ uculoval se spokojeně Ital.

Právě vyhovění si s útočnými parťáky bylo hlavním tématem po zápase s Las Palmas. Tentokrát se Francouz pohyboval více na středu a Brazilec nalevo, tudíž si nepřekáželi.

Po zápase za novináři došel i samotný střelec obou branek a porozprávěl se o sobě samém. On sám ví, že jeho příchod změnil hodně věcí. „Všichni můžete vidět, že se stále zlepšujeme, nebo ne? Cítím se v týmu velmi dobře,“ uzavřel rozhovor francouzský střelec.

Zdroj: LaLiga, Football Espaňa