Tenis

Zápas roku? Souboj bývalé světové jedničky se současnou rozhodl o jménu potenciální soupeřky pro českou tenistku

Středeční program French Open byl výrazně ovlivněn nepříznivým počasím. V ženské části pavouku se tak pod zataženou střechou odehrály pouze čtyři utkání. Souboj Swiatekové s Osakaovou však nabídl skvělou podívanou. Dost možná jsme byli svědky zápasu roku.

Naomi Osakaová nevstoupila do French Open podle svých očekávání. S Italkou Bronzettiovou sehrála více než dvouhodinovou bitvu, která skončila poměrem 6:1, 4:6 a 7:5 ve prospěch japonské tenistky.

Po nepřesvědčivém výkonu v prvním kole se tak v duelu s Igou Swiatekovou očekával jednoznačný trumf polské tenistky. Ta v tamním prostředí dokázala v minulosti již třikrát triumfovat.

V úvodu utkání přišla starší z obou aktérek o svůj servis, čímž výrazně pomohla současné světové jedničce. Ta ovšem v osmé hře úvodní sady o tuto výhodu přišla a začínalo se tak s čistým štítem.

První dějství nakonec poznalo vítězku až v tiebreaku, zkrácenou hru opanovala poměrem 7:1 právě Swiateková. Od začátku druhého setu však na kurtu jednoznačně dominovala dvojnásobná vítězka Australian Open i US Open.

Druhou sadu pro sebe získala za pouhých 28 minut poměrem 6:1. V podobném duchu se pokračovalo i nadále, v rozhodujícím dějství si šestadvacetiletá tenistka vypracovala náskok 5:2 a 30:0 při podání své soupeřky.

To ale nedokázala zužitkovat, k vítězství jí nepomohl ani následný matchball. Vítězka nedávného turnaje v Římě se odhodlala k dokonalé otočce a třetí set nakonec získala za 8 minut poměrem 7:5.

Nabídlo French Open nejlepší zápas roku?

Rozhodně ale můžeme říci, že jsme dost možná sledovali nejlepší zápas na okruhu WTA v kalendářním roce 2024. Utkání trvalo přesně tři hodiny a nabídlo více než 90 vítězných úderů.

Nasazená jednička si zahraje třetí kolo, v němž by mohla narazit na Marii Bouzkovou. Česká reprezentantka v úterý rozehrála svůj souboj s Chorvatkou Fettovou, nicméně za stavu 6:2 a 1:0 pro rodačku z Prahy byl duel kvůli nepříznivému počasí přerušen. Dohrávka je naplánována během čtvrtečního programu.