Bundesliga

Zápas plný nevšedních událostí. Bayern triumfoval ve Wolfsburgu s nováčkem na lavičce. Thomas Müller zlomil letitý rekord

První kolo Bundesligy nabídlo během nedělního programu zápas plný nevšedních událostí. Bayern Mnichov triumfoval 3:2 ve Wolfsburgu s nováčkem na trenérské lavičce. Bavorský útočník Thomas Müller navíc zlomil letitý rekord.

• Bayern Mnichov vyhrál ve Wolfsburgu 3:2
  • Vincent Kompany odkoučoval první bundesligový duel
  • Thomas Müller zapsal unikátní rekord, překonal Seppa Maiera

V květnu skončila jejich jedenáctiletá nadvláda. Velkoklub z Mnichova tak má v této sezoně jediný a jasný cíl. Opět se vrátit na německý trůn a sesadit z něj Leverkusen. V úvodním kole stál svěřencům Vincenta Kompanyho v cestě Wolfsburg.

Pro belgického trenéra se jednalo o druhé soutěžní střetnutí na lavičce Bayernu. V tom prvním jeho tým jasně vyhrál pohárové utkání v Ulmu (4:0). Proti Vlkům se mohl radovat už po devíti minutách. To by ale nesměl Serge Gnabry spálit jasnou příležitost.

Hned o dvě minuty později měl velkou šanci i Harry Kane, další vynikající zákrok, tentokráte hlavou, ale předvedl Kamil Grabara a střelu anglického reprezentanta vytěsnil na rohový kop. Úspěšný nebyl ani o malou chvíli později hlavičkující Joshua Kimmich.

Zařvat si poprvé „gól“ jako trenér bundesligového celku mohl Kompany až ve 20. minutě. Krásnou kombinační akci zakončil po chytré přihrávce Sachy Boeyho Jamal Musiala. Hosté vedli zaslouženě 1:0 a s tímto výsledkem také odešli do kabin.

Müller nastoupil, zlomil rekord a pomohl k vyrovnání

V nich se ale ve svých myšlenkách zapomněl Boey, který hned po dvou minutách druhého dějství zbytečně fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu bez problémů proměnil chorvatský záložník Lovro Majer. Bylo to 1:1.

O další tři minuty později mohl navíc šestadvacetiletý záložník vstřelit druhou branku. Radost mu ale překazila branková konstrukce. Agilní Majer byl za svoji aktivitu odměněn o malou chvíli později, kdy zakončil krásnou akci kolegy Wimmera a otočil výsledek utkání na 2:1.

V 65. minutě na hřiště nastoupil Thomas Müller, čímž překonal brankářskou legendu Seppa Maiera v počtu bundesligových utkání za Bayern (474). Hned z následujícího rohového kopu nastřelil Kane záložníka Kaminskiho a ten si smolně vstřelil vlastní gól – 2:2. U akce byl i Müller.

Zápas plný nevšedních událostí pokračoval dalšími šancemi na obou stranách. Po parádním zpracování se mohl na hranici malého pokutového území prosadit Kane, ale Grabaru zastihl začátek sezony ve skvělé formě. Na krásnou akci Kanea se zakončujícím Gnabrym ale nestačil 3:2 pro Bayern.

Zdroj: Bundesliga, FC Bayern Mnichov