Spojte se s námi


Premier League

Záložník Chelsea, či obránce Arsenalu aneb Největší zklamání letošní sezóny Premier League

Publikováno

dne

Anglická liga vstoupila do své poslední třetiny, kromě několika příjemných překvapení v podobě jízdy Liverpoolu za titulem či formě Manchesteru United pod Solskjaerem, přinesla i několik negativních, neočekáváných věcí. Pojďme se podívat na ta největší zklamání této sezóny Premier League. Souhlasíte s výběrem? Koho byste do něj přidali vy?

Jorginho

Ještě v listopadu loňského roku figuroval italský záložník v nejlepší sestavě, co se přestupů týče. Nyní je ovšem sedmadvacetiletý Ital na opačném pólu žebříčku. Nadšení fanoušků i odborníků z Jorginhova herního stylu a přínosu pro hru upadá. S číslem 2330 sice vévodí přihrávkám v lize, ovšem v TOP10 této statistiky nalezneme pouze tři záložníky, zbytek jsou obránci.

Záložník Chelsea je kritizován pro svůj pramalý příslib pro ofenzívu Blues. Většina jeho přihrávek totiž míří buď na stoperskou dvojici nebo do krajních prostor, málokterá má alespoň nějaký ofenzivní potenciál. Za 26 zápasů, které si v lize v dresu Chelsea Jorginho připsal, zaznamenal pouze dvě vytvořené šance a jednu vstřelenou branku.

Maurizio Sarri avšak v Jorginhovi vidí nepostradatelnou součást svého mužstva, na kterém staví svůj herní projev. Fanoušci by ale na pozici záložníka s brazilskými kořeny raději viděli N’Gola Kantého, který na stejné pozici slavil ty největší úspěchy své kariéry, navíc byl daleko více produktivní než jeho spoluhráč.

Fulham FC

Oproti ostatním nováčkům posiloval londýnský klub vehementně, zejména v ofenzívě. Jména jako Vietto, Schürrle, Babel či Mitrović slibovala ofenzivní podívanou. Jenomže jak se ukázalo, tak představitelé Fulhamu vsadili na špatné koně. Na Craven Cottage se zabydlelo pouze duo André Schürrle a Aleksandar Mitrović. Navíc pět hráčů, kteří patří mezi pravidelné členy základní sestavy, jsou na západě Londýna na hostování.

Devatenáctá, předposlední příčka, nejhorší defenzíva, třetí nejhorší útok dává tušit, že Fulham v následující sezóně uvidíme v Championship. Cottagers nespasil ani Claudio Ranieri, který dostal v poslední únorový den padáka. Třetím, prozatimním trenérem byl ustanoven Scott Parker. Od Fulhamu, vzhledem ke kvalitě, jakou útok týmu nabízel se jednoznačně jedná o jedno z největších zklamání této sezóny. Přeci jen deset bodů na záchranu je opravdu hodně.

Stephan Lichtsteiner

Fanoušci Arsenalu si od švýcarského reprezentanta slibovali, že do kabiny Gunners přinese své bohaté zkušenosti a fotbalový přehled. Přestože nepřicházel jako posila do základní sestavy, kvůli zranění několik obránců byl Unai Emery nucen Lichtsteinera nasazovat více, než bylo záhodno. A předvedené výkony nebyly ideální.

Lichtsteiner je na tom, co se fyzičky týče, jistě dobře, ale ve svém věku nedokáže odehrát celý zápas anglické ligy ve vysokém tempu. Na soupiskách klubů z TOP6 nenajdeme staršího obránce, než jakým je právě Lichtsteiner. A 34letý pravý bek se tak stává slabinou v obraně Gunners.

Mike Ashley

Velkokapacitní stadion, obří fanouškovská základna, zkušený trenér. Tím vším disponuje Newcastle United. Řeklo by se, že severoanglický celek má nakročeno k předním příčkám v Premier League, jenomže je tu jedno velké ale. A tím je Mike Ashley, majitel klubu.

54letý miliardář ovšem pije krev fanouškům Magpies už několik let, prakticky od koupě klubu v roce 2007. Navzdory protestům ze strany veřejnosti, v poslední době i ze strany politiků, se Ashley odmítá vzdát své „dojné krávy“. Tuto sezónu se zdálo, že by Newcastle mohl mít nového majitele, nakonec však ke kýžené dohodě nedošlo.

Nový majitel, financující klub dostatečnou částkou, by Newcastle jistě dostal na vyšší příčky. Nebýt Rafaela Beníteze a jeho trenérského umu, bůhví, kde by se Magpies nacházeli. Ona sice 13. pozice se šestibodovým náskokem na sestupové příčky není nijak luxusní, ale na víc zatím Newcastle, s utaženými opasky, nemá.

Reklama

Oblíbené