Zafeiris: Vypadnutí s Lille? Jsem smutný! Věděli jsme, že na to máme

Slavia skončila v Lize mistrů a na podzim bude hrát skupinu Evropské ligy. Nejlepším hráčem odvety proti Lille byl mladý záložník Christos Zafeiris, který si ale vybral i pořádnou smůlu. Po utkání byl viditelně zklamaný, pochválil ale vynikající fanoušky.

• Zafeiris vstřelil úvodní branku odvety s Lille
  • Následně si ale vybral pořádnou porci smůly
  • Po vyřazení pochválil fanoušky Slavie

Slavia bojovala o postup do Ligy mistrů statečně. Po vyřazení Royale Union SG vyzvala francouzské Lille, se kterým venku padla 0:2. Doma v Edenu ale našla sílu, kterou jsme u ní poměrně dlouho neviděli.

Sešívaní bojovali jeden za druhého a od začátku utkání bylo znát, kdo si půjde za vítězstvím. Krátce po startu zápasu vystřelil vedení Christos Zafeiris a Slavia v tlaku pokračovala.

Ve druhém poločase si ale vybrala pořádnou smůlu. Zafeiris nastřelil dvakrát břevno, Chorý či Schranz netrefili branku a další vychytal vynikající brankář soupeře. Nakonec z toho byl výsledek 2:1, který ale stačí jen na Evropskou ligu.

Zafeiris po vyřazení

„Samozřejmě, že jsem smutný. Věděli jsme, že na to máme. Bylo to jasné hned po půl minutě na hřišti, že máme skvělou energii z fanoušků, celý stadion byl s námi,“ řekl Zafeiris v rozhovoru pro klubový web.

„Je to prostě o jedné malé situaci. Defenzivě i ofenzivně jsme hráli dobře, je to strašná škoda. Inkasovaný gól jsme si mohli ušetřit, nevím… Ale jsem moc spokojený, plný energie z celého našeho týmu.

Úplně všichni do toho dali všechno, vše, co v nich bylo. Ti, kteří hráli 90 minut, ti, kteří přicházeli na hřiště, naši trenéři. Fanoušci byli taky skvělí. Jsem moc šťastný a pyšný, že jsem součástí tohoto týmu,“ dodal.

Fanoušci poté hráčům děkovali i přes vyřazení. „Fantastický moment, možná i ten nejlepší, který jsem tady zažil. Pro mě je neskutečné tady hrát. Fanoušci mě ženou dopředu.

A zvlášť dnes, když jsme je potřebovali ze všeho nejvíc, tak tady pro nás byli. Každou minutu zápasu. I půl minuty po obdrženém gólu na 1:1 nás nepřestávali podporovat. Byli opravdu skvělí,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha