West Ham sice vedl, ani se Součkem v sestavě však tři body nezískal. Tottenham jej porazil 4:1

Dobře začali, pak šlo všechno z kopce. Hammers padli na půdě Tottenhamu vysoko 1:4, přičemž obrat favorita odstartoval gólovou zvonkohrou o obě tyče. Ve druhé půli už West Ham hořel totálně.

• Zápas potvrdil předpoklad o hodně gólech
  • Hrozivý duel odehrál hostující stoper Todibo
  • Trable Hammers v obraně pokračují

Spurs šli do zápasu maximálně odhodlaní, vždyť v posledním zápase před reprezentační pauzou promrhali náskok 2:0 nad Brightonem po první půli, z jihu Anglie nakonec odjížděli bez bodu a s ostudou po porážce 2:3.

A potvrdili tak, že jsou letos stejně dobří v útoku, jako jsou špatní v obraně. Hlavně útok byl každopádně minulé týdny rozjetý, do formy se pomalu dostává koupě z Bournemouthu na hrot útoku Dominic Solanke.

Dejan Kulusevski se našel na netradiční pozici v záloze, aby na křídle uvolnil místo rozjetému Brennanu Johnsonovi. Mladý Velšan se ve druhé sezoně po příchodu z Nottinghamu Forest rozjíždí, konečně mu to lepí v koncovce.

To ale v první půli zápasu moc nepotvrzoval. Právě on měl první šanci utkání. Přestože pálil z velkého úhlu, míč trefil velmi dobře a jen o kousek minul zadní tyč brány Alphonse Areoly.

Na druhé straně dostal hodně prostoru ve vápně Mohammed Kudus, míč ale neumístil dobře a domácí brankář mohl zasáhnout. Sympatickou první čtvrthodinu uzavřela pěkná střela Heung Min Sona, ta jen těsně minula zadní tyč.

A hodně ho to mrzelo, jelikož v 19. minutě obránci Spurs podruhé nepohlídali Kuduse a ten už tentokrát nezaváhal. Rychle to mohlo být opět nerozhodně, Johnson však tentokrát nevyužil tutovku.

Tottenham přesto udeřil ještě v první půli. Parádní rána Kulusevskiho se od pravé tyče odrazila do levé, pak zaplula za čáru.

Domácí měli tlak až do konce první půle, soupeře pustili jen do několika brejků, do kabin se ale šlo za nerozhodného stavu 1:1. Po výměně stran nastoupil stejně aktivní Tottenham, který už po šesti minutách slavil.

Obrat na 2:1 zařídil střelou žolík Pape Matar Sarr, čímž nastartoval totální bombardování defenzivy Hammers. Pár minut nato si totiž Hammers dali vlastní gól. Konkrétně Jean-Clair Todibo.

A nebylo to všechno, v 60. minutě Todiba rozhýbal Son a pak nechytatelně vypálil. Defenziva hořela jako papír, což podtrhla další koncovka Sona, tentokrát směřovala do pravé tyčky. Až pak domácí trochu sundali nohu z plynu.

Naopak na hostech byla znát frustrace, což vyvrcholilo červenou kartou za nesportovní chování pro Kuduse. Závěr přesto už nic zajímavého nenabídl a Tottenham doma vyhrál 4:1. Hammers tak zůstávají ve druhé polovině tabulky.

Zdroj: Canal+ Sport