Vzhůru na Kodaň! Baník porazil Urartu i v odvetě a postupuje do 3. předkola. V hlavní roli opět Ewerton, Holec s nulou

Baník se ve čtvrtek odpoledne v rámci odvetného klání druhého předkola Evropské konferenční ligy představil na hřišti arménského Urartu. Pro slezský klub se každopádně jednalo o celkem jednoduchou práci, když zvítězil 2:0 a postoupil do třetího předkola.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Ostravský Baník zvládl vítězně i odvetu v Arménii
  • Svěřenci Pavla Hapala vstřelili Urartu dva góly, Dominik Holec udržel čisté konto
  • Baník postupuje do třetího předkola, kde vyzve FC Kodaň

Byl to jasný cíl, povinnost, kterou se podařilo splnit na výbornou. Baník se po 14 letech vrátil do evropských pohárů a už v prvním zápase druhého předkola Konferenční ligy ukázal, že výsadu být zástupcem českého fotbalu v Evropě bere vážně.

Už v úvodním duelu proti Urartu vstřelil v prvním poločase tři góly. Ve druhém dějství přidal další dva a nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství 5:1.

Do venkovní odvety si tak vypracoval skvělou pozici a zbývalo pouze uhájit čtyřgólový náskok. A s tímhle nastavením také svěřenci Pavla Hapala do utkání vstoupili.

Už od první minuty bylo jasné, kdo je v Arménii favoritem. První gól však Slezané vstřelili až ve 22. minutě, kdy se po pravé straně krásně uvolnil David Buchta. Ten následně poslal míč před bránu, který si našel Ewerton a poslal svůj tým do vedení.

V průběhu první půle si hosté každopádně vytvořili i další šance, rozdíl ve skóre tak mohl být ještě o něco vyšší. Solidní hlavičku vyslal na bránu Urartu Filip Kubala, z přímého kopu vyslal velmi nadějný pokus opět Ewerton.

Ke gólu to ale už nevedlo, Baník vyhrál první poločas 1:0. Pro Ostravu hovořily i statistiky – celkem sedm zahraných rohových kopů a stejný počet vyprodukovaných střel.

Baník v druhé půli navýšil vedení

Na začátku druhého poločasu byl v akci opět Buchta. Svůj centr z pravé strany adresoval opět na spoluhráče před bránu, přičemž míče se znovu chopil Ewerton.

Brazilec ale tentokrát nezakončil, nýbrž předložil míč Patricku Kpozovi. Jeho střelu nicméně sedmnáctiletý gólman Urartu vyrazil na roh.

Z něj následně ostravští fotbalisté gólově udeřili. Na centr Ewertona si nejvýše ze všech naskočil Matěj Chaluš a hlavičkou nasměroval míč do sítě. Baník tedy vedl 2:0 a poměrně jednoznačně kráčel za postupem do třetího předkola.

Jen málo spíše polovičních šancí si vytvořil, ve vší úctě, kvalitativně velmi slaboučký soupeř. V 55. minutě například z levé strany vystřelil Polyarus, jenž však ani netrefil zařízení. Baník poté pokračoval spíše v tréninkovém tempu, i přesto ale arménského protivníka přehrával.

Nic zásadního se poté v druhém poločase nestalo, až na několik dalších příležitostí Baníku. Hráči si však i v pokutovém území soupeře vyzkoušeli různé finty a kombinace, než že by zakončovali přímo na bránu.

O převaze Baníku opět hovoří také statistiky z druhého dějství. Tedy 71% držení míče, dalších pět rohových kopů nebo šest vyprodukovaných střeleckých pokusů. Ostrava tedy po zásluze postupuje do třetího předkola, kde na něj ovšem čeká mnohem těžší kalibr – FC Kodaň.

Zdroj: FC Baník Ostrava