Vzhůru na dovolenou! Polsko jako první balí kufry a opouští Euro. Vyřadil ho soupeř s historicky nejstarší sestavou

Prvním týmem, který si může balit kufry, protože už jistě nepostoupí do osmifinále, je Polsko. Po prohře s Rakouskem si celý tým může pomalu začít plánovat dovolenou. A to Rakušané přitom vyrukovali do utkání s historicky nejstarší sestavou.

Prohra 3:1 s Rakouskem a následná večerní bezbranková remíza Nizozemska s Francií rozdala karty jasně. Polsko skončí v tabulce skupiny D na posledním místě a nic tím nezmění ani úterní duel s Francií.

Proti Rakušanům tahali Poláci většinu zápasu za kratší konec provazu. Skóre otevřel Gernot Trauner, na jehož zásah ještě zareagoval Krzysztof Piatek. V 66. minutě ovšem o osudu utkání rozhodl Christoph Baumgartner, o dvanáct minut později proměnil penaltu Marko Arnautovic.

„Samozřejmě, že každý gól za národní tým je pěkný, takže jsem rád, že jsem se trefil. Ale určitě bych byl radši, kdyby skórovali ostatní polští hráči, a dalo nám to vítězství,“ řekl pro uefa.com střelec vyrovnávací branky Piatek.

Rakousko mělo věkový průměr 28 let a 217 dní

„Těžko po zápase říct, co se přesně stalo. Prohráli jsme. V zápase byly lepší i horší momenty, ale nakonec získalo všechny tři body Rakousko. Soupeř byl lepší s míčem a na začátku nás překvapil agresivitou, druhý poločas jsme hráli lépe, ale nestačilo to,“ dodal forvard Basaksehiru.

Kouč Rangnick přitom nanominoval do zápasu vůbec nejstarší rakouskou základní sestavu na Euru v historii. Měla věkový průměr 28 let a 217 dní. Také díky tomu Rakušané ukončili pětizápasovou šňůru bez vítězství. Proti Polsku naposledy triumfovali v roce 1995.

„Prvních patnáct minut jsme spali. Chodili jsme, vůbec neběhali a nenarušovali soupeřovu rozehrávku. Také proto jsme inkasovali gól, to nás probudilo. Začali jsme více přebírat kontrolu a na začátku druhého poločasu jsme vypadali dobře,“ dodal Piotr Zielinski.

Také záložník Neapole ale přes veškerou snahu může pomalu ale jistě balit kufry. Poslední utkání s Francií totiž bude už pouze o čest. Rakušané se porvou o postup do osmifinále proti Nizozemsku.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com, X