Chance Liga
Vyrovnaný boj o nejlepšího střelce Fortuna ligy! Promluvit do něj může hned pětice hráčů
V posledním kole Fortuna ligy už se nebude bojovat o titul, neboť Sparta zvítězila na půdě Mladé Boleslavi a nachází se na čele tabulky se čtyřbodovým náskokem. Velmi zajímavý však může být souboj o nejlepšího střelce, do nějž se může zapojit až pětice hráčů.

V posledním kole Fortuna ligy už se nebude bojovat o titul, neboť Sparta zvítězila na půdě Mladé Boleslavi a nachází se na čele tabulky se čtyřbodovým náskokem. Velmi zajímavý však může být souboj o nejlepšího střelce, do nějž se může zapojit až pětice hráčů.
O titulu už je rozhodnuto. Sparta zakončí i druhou sezonu pod vedením dánského stratéga Briana Priskeho mistrovskými oslavami. Velkou zásluhu na vítězství na hřišti Mladé Boleslavi měl čtyřgólový Jan Kuchta.
A právě sedmadvacetiletý útočník je jedním z hráčů, kteří stále mohou pomýšlet na korunu pro nejlepšího střelce. V aktuálním ročníku už nasázel sedmnáct branek, což je o tři více než v minulém ročníku.
Lépe si doposud vedl už jen Pavel Šulc, jedna z klíčových postav Viktorie Plzeň. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník má na svém kontě osmnáct přesných zásahů, k čemuž přidal i šest asistencí.
Sedmnáct gólů vstřelil také útočník pražské Slavie Václav Jurečka. Na tuto metu dosáhl již třetí sezonu v řadě a spekuluje se o tom, že by to mohla být pro něj poslední sezona v Edenu.
Na šestnácti přesných zásazích se momentálně nachází Veljko Birmančevič a Mojmír Chytil. Také oni by jistě ještě rádi promluvili do boje o nejlepšího střelce Fortuna ligy.
Tento velký souboj se rozhodne v neděli odpoledne. Sparta se totiž podruhé během jednoho týdne utká s Viktorií Plzeň a Slavia v domácím prostředí přivítá Mladou Boleslav, stále bojující o evropské poháry.
S největší pravděpodobností se tedy můžeme těšit na gólové hody. Také v minulém ročníku se o nejlepším střelci rozhodlo až v závěrečném kole, a to když Jurečka čtyřmi góly skolil Slovácko, svého bývalého zaměstnavatele. O jediný gól se dostal před Jakuba Řezníčka ze Zbrojovky Brno.
Zdroj: Fortuna liga

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil