Vynikající Pavel Šulc dotáhl Česko za vítězstvím nad Ukrajinou. Dramatický zápas rozhodla penalta Součka

Ve druhém utkání čtvrtého ročníku Ligy národů porazilo Česko Ukrajinu 3:2. Domácí táhl za vítězstvím vynikající Pavel Šulc, střelec dvou branek. První tři body pro svěřence Ivana Haška zajistil proměněnou penaltou kapitán Tomáš Souček.

• Češi hráli v druhém zápase Ligy národů s Ukrajinou 3:2
  • Zářil střelec dvou branek Pavel Šulc, penaltu proměnil Tomáš Souček
  • Svěřenci Ivana Haška tak v dramatickém duelu napravili ostudu z Gruzie

S velkým vykřičníkem v podobě vysoké prohry 4:1 v Gruzii nastoupili čeští fotbalisté proti Ukrajině. Druhý zápas Ligy národů proti sobě postavil týmy s nulou bodů na kontě, protože svěřenci Sergeje Rebrova pro změnu podlehli Albánii (2:1).

Oba trenéři tak měli dobrý důvod ke změnám v sestavě. Ivan Hašek jich udělal hned šest. Z obránců zůstal překvapivě pouze na lavičce Robin Hranáč. Trojici ve složení Vitík, Krejčí, Zelený potom často při bránění doplňoval Vladimír Coufal.

Útok potom vyběhl ve zcela nové sestavě, explzeňskou souhru mezi Chorým a Šulcem doplňoval Václav Černý. Sergej Rebrov zvolil pouze o jednu změnu méně. Do sestavy se vrátila hvězda Chelsea Mykhaylo Mudryk, stejně jako Oleksandr Zinchenko.

Vynikající Pavel Šulc táhl Česko za třemi body

Utkání začalo šancí Šulce, který si ovšem ukopl ve finální fázi míč. Na druhé straně chtěli hosté pokutový kop, ale skotský sudí Beaton žádné provinění neviděl. V 9. minutě pak přišla první velká chvíle Jaroslava Zeleného, míč za Trubina ale neprocpal.

Následně udělal velkou hrubku v rozehrávce Krejčí a před inkasováním Čechy zachránil včasný zásah Vitíka. Skvělou akci předvedli Češi v 16. minutě. Zelený nasadil soupeři jesle a pak v pokutovém území krásně našel Lukáše Provoda.

Tečovaná rána slávistického záložníka ale Trubina nakonec příliš neohrozila. O chvíli později se už ale slavilo. Ve vápně trestuhodně ztratil míč Sharapenko, Černý ho následně naservíroval Šulcovi a plzeňský štírek se ve skluzu nemýlil – 1:0.

Po půlhodině hry se k rohovému kopu dostal Mudryk a posadil krásný centr na hlavu Zabarnyiho. Kováře zachránilo břevno. Po minutě už to ale bylo 1:1. Sharapenko dostal na hranici pokutového území mnoho času, nacentroval na Vanata a ten hlavou skóroval.

Ukrajina byla v druhé půli lepším týmem

Ještě před poločasem mohl domácím vrátit vedení Souček, ale chybu Zinchenka z otočky nepotrestal. Eden přesto nakonec vypukl v jásot. Odražený míč si totiž na hraně vápna zpracoval Šulc a parádně ho poslal za Trubinova záda – 2:1 pro domácí.

V prvních třech minutách druhého dějství viděli žlutou kartu stopeři Vitík a Krejčí. Po hodině hry se dalším skvěle zahraným rohovým kopem prezentoval Murdyk, ale domácí obrana míč tentokráte odvrátila. Ukrajina byla každopádně v této fázi utkání lepším týmem.

Potvrdit to mohl po další standardní situaci Vanat, ale Kovářovu branku těsně minul. Následně přichystal Ivan Hašek dvojité střídání. Místo Provoda a Černého na hřiště dorazili Lingr s Hložkem. Energií ovšem hýřili hosté. Zlobil hlavně Mudryk, křídelník Chelsea mohl v 72. minutě dokonce vyrovnat.

Česko vysvobodila ruka Matviyenka a následně videem potvrzený pokutový kop. Tomáš Souček při jeho exekuci udržel nervy na uzdě a zvýšil na 3:1. Odpověď hostí ale netrvala dlouho. Střídající Tsygankov krásně nacentroval na Sudakova, který se nemýlil – 3:2. Následně Sudakova ještě vychytal Kovář.

Zdroj: ČT Sport, Česká fotbalová reprezentace