Spojte se s námi


Fotbal

Výčet všech problémů Antonia Conteho v předchozích působištích. Neshody s vedením i korupce

Italský trenér Antonio Conte je rozhodně velmi úspěšným fotbalovým koučem. Když se ovšem ohlédnete za jeho dosavadní kariérou, zjistíte, že většina jeho dřívějších zaměstnání neskončila zrovna ideálně.

Publikováno

dne

Italský trenér Antonio Conte je rozhodně velmi úspěšným fotbalovým koučem. Když se ovšem ohlédnete za jeho dosavadní kariérou, zjistíte, že většina jeho dřívějších zaměstnání neskončila zrovna ideálně.

Bari (2007-2009)

V roce 2007 se Conte stal trenérem druholigového klubu Bari. Tým, který bojoval o záchranu, dostal ve zbytku ročníku do pohodlné poloviny tabulky a následující rok dokonce oslavil senzační postup.

I přes úspěch v podobě postupu se italský trenér rozhodl klub opustit, protože se podle něho ambice klubu neshodovaly s jeho ambicemi. Ještě tentýž rok se hlasitě dožadoval pozice na lavičce Juventusu. Ten ho však ještě tehdy odmítl.

Atalanta (2009-2010)

I přes úspěšný začátek angažmá přišly velmi brzy problémy. Klubu se přestalo herně dařit, fanoušci začali proti Contemu hlasitě protestovat a dokonce došlo i na osobní konfrontace.

Po jednom z utkání, které Atalanta na domácí půdě prohrála, došlo ke střetu mezi ním a fanoušky. Conte musel obdržet policejní ochranu. Následující den italský trenér sám podal rezignaci.

Později se objevily i informace, že Antonio měl problém s hráči i samotným kapitánem klubu.

Juventus (2011-2014)

Po úspěšném působení v druholigovém klubu Siena, kterému zajistil postup mezi italskou elitu, usedl na lavičku Juventusu.

Během působení dostal nejprve zákaz činnosti na 10 měsíců z důvodu, že během angažmá v Sieně neoznámil dva případy manipulace s výsledky, o který měl vědět. Trest mu byl později snížen na čtyři měsíce.

Samotné působení v Juventusu skončilo z důvodu, že se ital nedohodl s vedením na podpisu nových hráčů. Později přijal nabídku trénovat italskou reprezentaci.

Chelsea (2016-2018)

Po velmi úspěšné sezoně, kdy se Chelsea radovala ze zisku trofeje, přišlo na řadu trápení. Nebylo tajemstvím, že i zde měl italský kouč problémy s vedením ohledně podpisu a prodeje hráčů.

Inter Milán (2019-2021)

I v Interu se Conte dočkal úspěchu v podobě zisku mistrovského titulu. O to větší překvapení bylo, když několik dnů poté oznámil Inter Milán jeho odchod.

Podle zpráv se jednalo o další nesouhlas ze strany Antonia Conteho s přestupovou politikou klubu a prodejem hráčů z důvodu špatné finanční situace milánského celku.

Tottenham Hotspur (2021- Doposud)

Pokud se ohlédnete zpět na velmi častý nesoulad ve vizích ohledně přestupů mezi ním a vedením klubu, je poměrně překvapivé, že se rozhodl vzít práci právě na lavičce Spurs.

S ohledem na přístup Daniela Levyho se daly problémy velmi brzy očekávat. Zde se ovšem nedá mluvit o tom, že by mu vedení neposkytlo potřebné prostředky a vybrané fotbalisty. Londýnský celek přes léto úřadoval a přivedl spoustu nových hráčů.

Je samozřejmě otázkou, kolik z těchto fotbalistů bylo skutečně první volbou a kolik jich bylo až několikátým řešením.

V současné chvíli je vztah mezi Contem a celým klubem na bodě mrazu. Ostře pálí do způsobu vedení i přístupu hráčů. Ať už jde o rýpání mezi ním a Richarlisonem, nebo hodnocením mentality celého klubu.

Zdroj: Transfermarkt, Serie A

Reklama

Oblíbené