Vstup do Eredivisie se Priskemu nepodařil, Feyenoord pouze remizoval s nováčkem soutěže! Navzdory tomu začal lépe než ve Spartě

Brian Priske má za sebou premiéru v nizozemské Eredivisie. Jeho svěřenci překvapivě pouze remizovali s celkem Willem II, o jediný gól Feyenoordu se postaral Antoni Milambo. Špatný vstup do nového angažmá ale není u dánského trenéra nic nového, vyprávět by mohli i příznivci Sparty.

• Feyenoordu na úvod Eredivisie nevyhrál
  • Priske byl z remízy zklamán
  • Ve Spartě začal dánský kouč prohrou

V sobotu odpoledne přivítal Feyenoord na zaplněném stadionu De Kuip s celkem Wilem II, nováčkem soutěže. Fanoušci tedy očekávali poměrně jednoznačnou výhru.

Jenže ta se nekonala. Ve dvanácté minutě sice otevřel skóre teprve devatenáctiletý záložník Antoni Milambo, další gól už ale tým okolo slovenského stopera Dávida Hancka nepřidal.

Naopak osm minut před koncem základní hrací doby se hosté dočkali šokujícího vyrovnání. Gól vstřelil třiadvacetiletý belgický útočník Kyan Vaesen, jenž přišel na roční hostování.

Feyenoord tedy ligový ročník nezačal optimálně, ačkoliv před týdnem slavil zisk Superpoháru. „Vždycky můžete ztratit body, to k fotbalu patří,“ prozradil po sobotním vystoupení Priske.

„Ale je nepříjemné, že se to stane v utkání, kdy Willem II vlastně neměl šanci. A přesto si odvezl remízu. Měli jsme ale sami zápas dříve rozhodnout,“ konstatoval dánský kouč.

Start ligového ročníku v novém angažmá je ale pro Priskeho dlouhodobý problém. V prosinci roku 2012 jeho Midtjylland prohrál se Silkeborgem, v červenci roku 2021 začal prohrou také v Antverpách.

Na konci července roku 2022 zažil nevydařený start také v Chance lize. Sparta totiž překvapivě na Letné podlehla Slovanu Liberec poměrem 2:1, útočník Jan Kuchta navíc v zápase viděl červenou kartu.

Zdroj: Livesport