Vršovické derby? Musím se omluvit fanouškům, dopadli jsme stejně jako Plzeň, řekl Veselý po vysoké prohře se Slavií

Na jedné straně nadšení a splnění povinnosti, na straně druhé frustrace a stud. Pro Slavii dopadlo vršovické derby výborně, zatímco Bohemians po vysoké prohře potřebují výkon proti sešívaným odčinit nejlépe hned o příštím víkendu. Jak na neúspěšné vršovické derby reagoval Jaroslav Veselý?

• Bohemians ve vršovickém derby podlehli Slavii vysoko 0:4
  • Klokani nevyhráli už čtvrtý zápas v řadě
  • Kouč Jaroslav Veselý se na tiskové konferenci omlouval fanouškům a přiznal selhání týmu

Tohle se nepovedlo. Bohemians napodobili Viktorii Plzeň z minulého ligového kola a proti Slavii velmi brzy inkasovali. Stejně jako Západočeši dostali tři góly ještě v poločase a bylo prakticky hotovo.

Ve vršovickém derby otevřel gólový účet utkání ve 14. minutě Malick Diouf, který rozšířil své konto v této sezóně už na pět přesných zásahů. O dvě minuty později skóroval Tomáš Chorý, ve 34. minutě si po pasu Ondřeje Lingra vlastní branku vstřelil Ondřej Petrák.

V druhém poločase se navíc sešívaní ještě jednou, když míč do sítě brankáře Tomáše Frühwalda poslal Christos Zafeiris. Slavia svého soupeře po celé klání prakticky k ničemu pořádnému nepustila, Bohemians padli vysoko 0:4.

Nutno podotknout, že Bohemka se vždy vyznačovala jakousi zarputilostí a v zápasech nejen s velkými týmu vyzařovala hrdost klubu. A to je něco, o čem hovořil Jaroslav Veselý na tiskové konferenci po vršovickém derby.

Kouč Bohemians totiž po závěrečném hvizdu zachytil všechny své svěřence na hrací ploše a utvořil jinak známé kolečko.

Výkon proti Slavii? Musím se omluvit fanouškům, přiznal Veselý

„To nebylo žádné kolečko, spíše krychle, každopádně chtěl jsem hráčům něco říct hned. Ono, vždycky se vám pak hráči rozprchnou a už je těžko dáte dohromady. Byl to moment, kdy jsem s nimi chtěl mluvit na tohle téma (odevzdaného zápasu) hned, za tepla, aby věděli, co si o tom myslím a co bych byl nerad, kdyby se opakoval, když to řeknu slušně,“ řekl Veselý na tiskové konferenci.

Dále také promluvil o formě Slavie a jejího vytvořeného rekordu v samostatné české lize. Trenér Bohemians jinak zhodnotil vršovické derby ze svého pohledu, omluvil se fanouškům.

„Nemám vlastně moc co hodnotit. Prohráli jsme zaslouženě, až ostudně. Chtěli jsme být aktivní, řekli jsme si, abychom nedopadli jako Plzeň. Každopádně, dopadli jsme po poločase úplně stejně, třetí gól to utkání v podstatě vyřešil.

V druhém poločase jsme chtěli zahrát lépe. Nedostat gól a nějaký vstřelit, trochu utkání zdramatizovat, ale i to tou čtvrtou brankou vzalo za své. Musím se omluvit fanouškům za výkon, který nebyl dobrý a chci jim poděkovat za to, že nám fandili, i když vlastně neměli čemu,“ dodal Veselý.

Zdroj: Chance Liga, Bohemians Praha 1905, X