Víme, že teď přijde kritika, ale kvalitu máme, míní Staněk po Portugalsku. Zastal Hranáče, co řekl o vynulování Ronalda?

Jindřich Staněk to v rámci úvodního zápasu na letošním mistrovství Evropy rozhodně neměl jednoduché. Gólman pražské Slavie český tým několikrát zachránil od inkasování branky, bohužel to však k úspěchu nevedlo. Jak se vyjádřil k zápasu s Portugalskem?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nebyl to zrovna ideální večer pro tuhle partu. Češi na úvod skupiny F podlehli portugalskému reprezentačnímu výběru 1:2, přičemž byli po většinu zápasu horším týmem.

Zejména v prvním poločase měla defenziva českého týmu vskutku hodně práce, aby portugalské hvězdy udržela na uzdě. A když už něco prošlo, nakonec to zachránil Jindřich Staněk. Ten v první půli pokryl celkem tři střely, Portugalci jich však během prvních 45 minut vyprodukovali celkem 9.

Ještě víc práce měl Staněk v poločase druhém, kdy přímo mezi tři tyče letělo pět portugalských projektilů. Za celý zápas si papírový favorit vytvořil dokonce 19 střeleckých pokusů.

Rozdíl ve skóre mohl být mnohem markantnější, česká defenziva ovšem dlouho držela nadějný výsledek. Brankář Staněk pak také sám zastavil velké šance Cristiana Ronalda. Ačkoliv, jak uvedl v pozápasovém rozhovoru, chlácholit se tím nehodlá.

„Je to samozřejmě legenda. Nesmí vás to ale pohltit, že hrajete proti němu. Musíte chytat tak jak normálně. Je to nejlepší hráč na světě, jeden z nejlepších, co kdy hrál. Je to hezké, ale výsledek to nepřineslo. Chlácholit se tím nebudu,“ řekl český gólman.

Víme, že přijde kritika, má jasno Staněk a zastal se Hranáče

Zcela objektivně, Portugalci měli po většinu zápasu jasně navrch. Svůj pohled na věc po utkání sdělil už trenér Ivan Hašek. K němu se ale přidal i Staněk, jenž pochopitelně nebyl s hrou svého týmu vůbec spokojený.

„První půle od nás špatná, to jsme všichni věděli, řekli jsme si to v kabině. Druhá byla trošku lepší. V prvním poločase to bylo lehké čekání na smrt. Zápas ukázal, že máme na čem pracovat, že se musíme zlepšit v dalších dvou zápasech (s Gruzií a Tureckem). Vím, že se zlepšíme,“ řekl Staněk po zápase.

„Vím, že asi bude kritika na náš tým, ale na druhou stranu víme, že kvalita tam je. Je to mladý, dravý tým. Všichni, co tu jsou, udělají všechno pro to, abychom zápasy zvládli výsledkově,“ doplnil brankář pražské Slavie.

Češi se v 62. minutě dostali do vedení díky krásné střele Lukáše Provoda. Jenže smolný vlastní gól Robina Hranáče o sedm minut znamenal vyrovnání na 1:1. V nastaveném čase druhé půle pak rozhodl o vítězství Portugalska Francisco Conceicao.

„Když se podíváme na průběh zápasu, šancí měli mnohem víc na to, aby vstřelili hezčí góly. Říkali jsme si, že musíme dobíhat každou střelu. Hrany dobíhal skvěle, ale bohužel jsme byli tak blízko sebe, že to dopadlo takhle. I druhý gól byl nešťastný, na druhou stranu byl z tlaku, který Portugalci měli.

Vidím jeho progres za tuhle sezonu, co udělal. Klobouk dolů před ním. Bohužel to tak vzniklo, že z toho byly nešťastné góly. Nedával bych mu ale vůbec nic za vinu. Byla to snaha pomoct, já chtěl pomoct v té situaci (u prvního gólu). Bohužel jsme se tam srazili, ještě mě trochu kopl do hlavy. Bohužel,“ uvedl rodák ze Strakonic, který se zastal stopera Hranáče.

Zdroj: EURO 2024, ČT sport