Chance Liga

Viktoria Plzeň poškozena rozhodčím! Sudí Všetečka chybně neodpískal penaltu, VAR měl intervenovat, uvedla komise

Viktoria Plzeň v sobotu v rámci třetího kola nové sezóny Chance Ligy ztratila body na hřišti Jablonce, když uhrála pouze bezgólovou remízu. Část viny na tom nese rozhodčí Jan Všetečka, který ve 45. minutě nenařídil pokutový kop právě ve prospěch Západočechů.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Viktoria Plzeň v zápase s Jabloncem ztratila body
  • Západočeši na Střelnici uhráli pouze bezgólovou remízu
  • Plzeň byla poškozena rozhodčím, jenž měl na konci první půle odpískat penaltu za hru rukou

Západočeši budou chtít na tenhle duel dost možná co nejrychleji zapomenout. V Jablonci se co do herní stránky celkem nadřeli, navíc to nepřineslo kýžené ovoce v podobě zisku plného počtu bodů.

V sedmé minutě však bylo v sektoru hostů veselo, když Matěj Vydra poslal Plzeň do vedení. Oslavy svěřenců Miroslava Koubka ale netrvaly dlouho, jelikož hlavní sudí Jan Všetečka nakonec po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal.

„V 7. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně neuznal branku hostujícího družstva pro ofsajd. Kalibrovaná ofsajdová čára prokázala ofsajd o 54 cm. VAR nejprve zkoumal, zda je míč blíže k brankové čáře než útočící hráč,“ uvedla komise na webu Fotbal.cz.

„Když viděl, že za míčem se ještě nachází bránící hráč, ofsajdovou čáru posunul k tomuto obránci. Následně správně rozhodl o tom, že se jednalo o ofsajd. Do televizního přenosu se omylem nejdříve dostala kalibrovaná čára zkoumající postavení míče, až poté byla zobrazena správná čára s postavením obránce, na základě které došlo k vyhodnocení situace,“ posoudila komise s tím, že vysvětlila nejprve chybné televizní záběry.

Viktoria Plzeň poškozena rozhodčím

Stěžejním však byl moment ze 45. minuty, tedy z konce prvního poločasu. Sudí Všetečka měl po zahrání rukou Tomášem Schánělcem odpískat pokutový kop ve prospěch Plzně.

Komise rozhodčích kromě toho, že zveřejnila první chybu rozhodčích v nové sezóny také uvedla, že v tomto případě měl VAR intervenovat. Obě situace z utkání Jablonce s Plzní si můžete prohlédnout v níže přiložených videích.

Regulérní podle rozhodčích nebyl ani gól domácího Jakuba Martince z 84. minuty. Byť tedy hráči obou celků na každé straně alespoň jednou rozvlnili síť, zápas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 0:0.

Do tabulky Chance Ligy se to promítlo následovně. Viktoria Plzeň má na kontě po třech zápasech 7 bodů a je čtvrtá, Jablonec je se čtyřmi body sedmý. Zápas třetího kola neodehrál ostravský Baník. LFA totiž jeho duel s Karvinou odložila kvůli působení v evropských pohárech.

Zdroj: FAČR, X