Evropská liga

Viktoria Plzeň odvetu ve Skotsku zvládla a zahraje si Evropskou ligu. Začátek druhého poločasu narušila bizarní situace

Viktoria Plzeň odvetné utkání čtvrtého předkola Evropské ligy se skotskými Hearts zvládla a může se těšit na podzim ve druhé nejprestižnější pohárové soutěži. Utkání mnoho sportovního vzruchu nenabídlo, rozhodla ho trefa Lukáše Červa. Začátek druhého poločasu narušila trochu bizarní situace.

• Viktoria Plzeň postoupila do hlavní fáze Evropské ligy
  • Ve Skotsku porazila s Hearts 1:0, rozhodl Červ
  • Začátek druhého poločasu pozdržela roztržená síť

Podzim v evropských pohárech měli na západě Čech už jistý, ale jasnou touhou celé Viktorie byla Evropská liga. Stačilo k tomu jediné, neprohrát ve Skotsku s Hearts, které ve Štruncových sadech mužstvo Miroslava Koubka porazilo 1:0.

Zkušený trenér musel vyřešit absenci klíčového stopera Robina Hranáče, který před utkáním přestoupil do bundesligového Hoffenheimu. Stoperská trojice tak nakonec nastoupila ve složení Havel – Dweh – Jemelka.

Levou stranu Viktorie potom obhospodařoval Václav Sojka, který po návratu z hostování v Táborsku zatím příliš šancí nedostával. Na hrotu působil Daniel Vašulín, kterého doplňoval jako obvykle velice aktivní reprezentant Pavel Šulc.

Viktoria Plzeň si postup zkušeně pohlídala

V podstatě celý první poločas se utkání odvíjelo podle stejného mustru. Hra se soustředila na střed hřiště a ani jeden ze soupeřů se nechtěl dopustit chyby. Přeci jenom šlo o hodně, nejenom o sportovní prestiž, ale také o peníze.

První šanci si až ve 28. minutě zapsali hráči Hearts. Povedený křížný míč hlavou vrátil před Tvrdoně Kenneth Vargas, ale jeho nabídku nikdo ze spoluhráčů nevyužil. Na druhé straně zase vyzval Šulc ke skórování Vašulína, ale toho pohotově zblokoval Boateng.

Do druhého poločasu nastoupila totožná mužstva, ale na úvodní hvizd bulharského sudího Kabakova si musela chvíli počkat. Jeho asistent totiž objevil díru v jedné z brankových sítí a tak ji museli pořadatelé provizorně opravit. Na této úrovni jistě bizarní situace.

Po více než hodině hry měl další šanci Vašulín, ale opět neuspěl. V posledních dvaceti minutách utáhli domácí šrouby a snažili poslat duel alespoň do prodloužení. Především díky skvělému Tvrdoňovi se to ale Skotům nepodařilo. Naopak skóroval Lukáš Červ a Evropskou ligu si tak zahraje Viktoria Plzeň.

Zdroj: Sport 2