Tenhle zápas měl všechno krom vítěze! Chorvaté si to do Polska zjevně přijeli rozdat, ve finále berou bod za remízu 3:3. Závěr utkání poznamenal jediný negativní moment, ošklivý zákrok gólmana hostů.

• Parádní góly padaly hlavně v první půli
  • Livakovič viděl červenou za sestřelení Lewandowskiho
  • Chorvaté dali všechny góly v rozmezí šesti minut

Chorvaté šli do utkání v jednoduché pozici. Pokud chtěli myslet na první místo, potřebovali v Polsku vyhrát. A úspěch v soutěži je bezesporu lákal, vždyť se minule v play-off dostali až do finále, kde padli se Španěly.

Tým má speciální chuť znovu dojít daleko i z toho důvodu, že to dluží svému kapitánovi a velké legendě Lukovi Modričovi. Ten ve finálovém rozstřelu svou penaltu proměnil, jenže dva jeho spoluhráči ne.

A ani Polsku Chorvati nezačali dobře, hned v páté minutě inkasovali z kopačky Piotra Zielinskiho. Přestože všechno ještě zkoumal VAR, gól opravdu platil. Ve 14. minutě pak pálil Jakub Moder, z přímého kopu však bránu neohrozil.

Hosté dokázali srovnat poměrně z ničeho nic. Do míče se parádně opřel obránce Borna Sosa a gólman domácích neměl nárok. O čtyři minuty později to bylo o dva zásahy, k pravé tyči uklidil míč Petar Sučić.

Momentum bylo najednou jednoznačně na straně Chorvatů, kteří ve 26. minutě udeřili potřetí. Asistent u druhé branky tentokrát sám skóroval, míč dostal do sítě Martin Baturina. Hráči si jen vyměnili role, protože Sučić nahrával.

Polsko nesložilo zbraně a ještě do poločasu chtělo reagovat, v první šanci ale Jakuba Kaminskiho vychytal gólman soupeře. V nastavení první půle se přeci jen na tribunách slavilo, když se ujala rána Nicoly Zalewskiho.

A do poločasu mohlo být dokonce srovnáno, Kaminskiho ale i na podruhé chytat Dominik Livakovič. Poláci začali aktivně i po výměně stran, žádnou z možností ale nedotáhli až do finále, respektive ani k nebezpečné střele.

Tu naopak vyslal na druhé straně Modrič, avšak gólman míč dokázal dostat na roh. Marcin Bulka pak zneškodnil další dvě slíbené šance, přičemž hlavně proti Igoru Matanovičovi to byl bravurní zákrok.

V 60. minutě vychytal i Ante Budimira, čímž udržel svůj tým ve hře. A osm minut nato mu děkoval střelec gólu na 3:3 Sebastian Szymanski. Hosté pak navíc šli do oslabení, když viděl červenou kartu Livakovič.

Dost možná nechtěný zákrok gólmana byl brutální, takže Chorvaté dohrávali v oslabení. Poláci se přesto do pořádného tlaku ani nedostali. Po remíze 3:3 tak zůstávají Chorvaté ve skupině druzí, stejně jako Poláci sedí na třetí příčce.

Zdroj: Totalsportek