Pražská Sparta v úterý večer sehrála odvetný duel v rámci třetího předkola Ligy mistrů proti FCSB. Letenští po gólech Veljka Birmančeviče a Lukáše Haraslína postoupili do posledního předkola, velkou zásluhu má na postupu ale také Martin Vitík.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

• Sparta zvládla odvetu proti FCSB a postoupila do 4. předkola Ligy mistrů
  • Dva góly obstaral Veljko Birmančevič, jeden gól přidal Lukáš Haraslín
  • K postupu svým defenzivním výkonem výrazně pomohl také Martin Vitík

Po jednoznačném poločasovém vedení už to vypadalo na hladký postup do posledního předkola nejprestižnější fotbalové klubové soutěže na světě.

Spartu v odvetě třetího předkola Ligy mistrů proti FCSB poslal už ve 13. minutě do vedení Veljko Birmančevič. Srbská hvězda letenských poté zaúřadovala ještě jednou, když ve 28. minutě proměnila penaltu po faulu na Victora Olatunjiho.

A Birmančevič měl prsty i u třetího gólu Sparty, když asistoval na krásný gól Lukáše Haraslína. Nic už se nemůže pokazit, řekli si zřejmě fanoušci úřadujícího šampiona Chance Ligy po 45 minutách odvetného duelu v Bukurešti.

Úřadující šampion rumunské nejvyšší soutěže ale v druhém dějství zabral a vstřelil dva góly. Závěrečné minuty tak byly pořádně dramatické a Sparta měla co dělat, aby jednogólový náskok na horké rumunské půdě uhájila.

A to se nakonec podařilo, velkou zásluhu na tom má Martin Vitík, jenž předvedl několik skvělých defenzivních zákroků.

V soubojích jsem se vyžíval, řekl Vitík

„Snový začátek zápasu, 3:0 jsme vyhráli první poločas a kontrolovali hru. Druhá půle byla z naší strany horší, nedokázali jsme nahoře udržet balón a nehráli jsme úplně s míčem. Pak jsme byli zatlačeni do našeho vápna, ale i to je součást cesty do Ligy mistrů. Museli jsme to ustát a povedlo se,“ zhodnotil Vitík utkání proti FCSB v pozápasovém rozhovoru.

Sparťanský stoper je ve vzduchu velmi silný, což proti FCSB dokázal. A jak sám nakonec v dalším průběhu rozhovoru závěrem přiznal, v soubojích se bek jeho kvalit vyžíval.

Zdroj: AC Sparta Praha, X