Pražská Slavia v úterý večer vstoupila do čtvrtého předkola Ligy mistrů, na stadionu Valenciennes se utkala s Lille. Francouzský celek tahal od začátku utkání za delší konec provazu a bohužel pro fanoušky červenobílých svou převahu potvrdil v úvodních minutách druhého poločasu. Mezi střelce se zapsal Jonathan David.

• Slavia Praha se v rámci 4. předkola Ligy mistrů utkala s Lille
  • Francouzský celek od začátku utkání tahal za delší konec provazu
  • Lille svou převahu potvrdilo gólem v úvodních minutách druhé půle, trefil se Jonathan David

Sešívaným zbývá poslední krok k postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. Ve třetím předkole totiž poměrně jasně vyřadili belgický Royale Union SG, poslední překážkou je LOSC Lille.

Šampion Ligue 1 ze sezóny 2020/21 tahal už od samotného úvodu za delší konec provazu, přičemž už v prvním poločase si vypracoval několik opravdu solidních příležitostí. Na hřišti vyniká především Jonathan David.

Kanadský reprezentant byl jedním z hráčů, na které si Slavia musela dát největší pozor. Do práce musel Antonín Kinský už v osmé minutě, kdy krásně zasáhl proti střele Gabriela Gudmundssona.

Ve 29. minutě z velké šance netrefil prostor mezi třemi tyčemi právě hvězdný David, tři minuty nato se situace opakovala. Nebezpečný je také Edon Zhegrova, jenž do vápna SKS poslal už několik povedených centrů.

Naštěstí pro svěřence Jindřicha Trpišovského to ale v první půli neskončilo gólem. Slavia si ale na konci prvního dějství přece jen vypracovala velkou šanci.

Tomáš Chorý se ve vápně dostal k volnému balónu, svůj projektil ale nasměroval jen těsně vedle pravé tyče. Obrovská škoda pro fanoušky Slavie.

Jonathan David poslal Lille do vedení

Pražané každopádně do kabin odcházeli za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu ale nevstoupili ideálně, když už v 52. minutě inkasovali. A byla u toho jedna z největších hvězd Lille. David z bezprostřední blízkosti prostřelil Kinského a dal na 1:0.

Slávističtí fanoušci se radovali v 64. minutě, když dostal míč za záda Lucase Chevaliera nigerijský obránce Igoh Ogbu. Sudí Szymon Marciniak ale po konzultaci s videorozhodčím jeho gól neuznal. Ogbu totiž v pokutovém území zahrál rukou.

Po 25 minutách druhé půle Lille stále vede o jednu branku. Někdejší mistr francouzské nejvyšší soutěže je navíc stále lepším týmem na hřišti.

AKTUALIZACE: Lille v 77. minutě vstřelilo další gól. Po krásné individuální akci se prosadil Edon Zhegrova, jenž prokázal svou kvalitu a zvýšil na 2:0. Slavia dvě minuty nato snížila po hlavičce Mojmíra Chytila, do radosti sešívaných ale znovu vstoupil VAR, který odhalil ofsajd.

Zdroj: UEFA, Nova Sport