Londýnská Chelsea se ve čtvrtek večer v rámci čtvrtého předkola Konferenční ligy utkala se švýcarským Servette. Na Stamford Bridge vyhrála 2:0 a postup do hlavní fáze soutěže by měl být povinností. Náskok ve skóre však mohl být ještě výraznější, Marc Guiu však zazdil vskutku pořádnou tutovku.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Chelsea se ve čtvrtek večer v rámci čtvrtého předkola Konferenční ligy utkala se švýcarským Servette
  • Na Stamford Bridge zvítězila 2:0, mezi střelce se zapsali Christopher Nkunku a Noni Madueke
  • Náskok ve skóre však mohl být ještě výraznější, Marc Guiu však zazdil vskutku pořádnou tutovku

V Chelsea v posledních letech nezažívají příliš dobré časy, výjimkou nebyla ani poslední sezóna. Londýňané ji ale přece jen alespoň částečně zachránili, když v tabulce Premier League skončili šestí a kvalifikovali se tak do Konferenční ligy.

A s ní si letos prostě musí vystačit. Aby ale celek ze Stamford Bridge působil v hlavní fázi Konferenční ligy, musí ve čtvrtém předkole švýcarský Servette.

První zápas přitom naznačil, že by to pro Chelsea měla být spíše povinnost. Doma totiž porazila loňského soupeře Viktorie Plzeň 2:0.

Gólů se však diváci na Stamford Bridge dočkali až v druhém poločase. V 50. minutě nejprve otevřel gólový účet utkání Christopher Nkunku, jenž se prosadil ze značky pokutového kopu. V 76. minutě poté na 2:0 upravil Noni Madueke.

Po prvním gólu Nkunkua však mohl Chelsea do dvougólového vedení v krátkém čase poslat Marc Guiu. Osmnáctiletý španělský talent přestoupil do Londýna letos v červenci za 6 milionů eur z Barcelony. Na premiérový soutěžní gól v modrém dresu si ale musí počkat.

Kouč Chelsea se letní posily po zápase zastal

Chelsea si každopádně směrem do odvety veze dvougólový náskok. Kouč Enzo Maresca se každopádně po zápase svého svěřence zastal.

„Právě jsem mu řekl, že nemá rád snadné cíle, má rád těžké cíle! To je normální. Je nejmladší v týmu. Určitě bude dávat góly, jsem si tím jistý,“ uvedl Maresca po zápase.

Zdroj: UEFA, X, Transfermarkt