Internet se má zase čím bavit. Konkrétně penaltou jako z Okresního přeboru. Belgie začala zápas čtvrtého kola Ligy národů skvěle, překvapivě tlačila Francouze. Jedinečnou možnost jít do vedení pak ale zahodil Youri Tielemans.

• Tielemans nenavázal na slušnou formu z Aston Villy
  • Nepotvrdil navíc status jednoho z nejzkušenějších Belgičanů
  • Belgie kvůli němu nevyužila dobrý start

Oba týmy mohly jít do pondělního zápasu poměrně s klidem. Hlavně Francie, která v předchozím kole porazila Izrael a na vedoucí Itálii ztrácela před startem čtvrtého hracího dne jen bod. Naopak Belgie směřuje ke třetí příčce.

Sestup týmu se jmény jako Kevin de Bruyne nebo Romelu Lukaku by byl samozřejmě velkým zklamáním, na druhou stranu Belgie už odchází z elitní evropské scény. To je fakt, který potvrdilo mistrovství světa v Kataru i letní Euro.

Díky remíze s Itálií se udrželi ve hře o postup, i když to bylo s velkým štěstím. Dokud Itálii totiž neoslabilo vyloučení, Belgii jasně drtila a vedla 2:0. Až hodinová přesilovka všechno změnila a při troše štěstí mohli hosté dokonce i vyhrát.

Naopak Francouzi jsou jedním z týmů, kteří v Lize národů dlouhodobě zkouší i hráče širšího týmu. Kdyby hráli s úplným A-týmem, s Itálií by určitě neprohráli a slunili by se na první příčce tabulky.

Belgie zároveň hodně omladila kádr. Z pověstné zlaté generace zbylo pramálo, snad pouze Kevin de Bruyne. Mladí sice mají potenciál, hlavně v defenzivě jim však chybí kvalita a zkušenost. A na hřišti je to znát, viz inkasování po dvou minutách v Itálii.

A ani de Bruyne nebyl v pondělí k dispozici. Z dlouhodobých jmen tak naskočil od první minuty jen pravý bek Timothy Castagne a střední záložník Youri Tielemans. Oba už stálice anglické Premier League.

Na druhé straně Francouzi potvrdili, že často rotují. Na lavičce nechali jména jako Marcus Thurram, Michael Olise nebo Christopher Nkunku.

Jako první každopádně hrozila již zmíněná stálice Belgie. Tielemans se dostal ke střele v zajímavé pozici, avšak mířil pouze doprostřed brány. A nebyla to ojedinělá možnost, domácí začali překvapivě aktivně.

Na centr si následně naskočil útočník Lois Openda, hlavou však balón poslal mimo tři tyče. A ve 13. minutě mířil ten stejný hráč k pravé tyči, i tentokrát ale o kousek nepřesně. Mike Maignan tak musel zasahovat až v 19. minutě.

V tu chvíli se totiž do míče opřel na hranici vápna Leandro Trossard, brankář ho však vychytal. Tři minuty nato už ale tlak domácích resultoval v penaltu, kterou sudí nařídil po zhlédnutí opakovaného záběru.

Faulem se provinil William Saliba, jenže mrzet ho to nemuselo. Míč si totiž vzal Tielemans a poslal ho vysoko nad. Sociální sítě od té chvíle zdobí vtipy všeho druhu.

Zdroj: X.com