Bundesliga

Druhá německá nejvyšší soutěž má za sebou kompletní víkendový program osmého kola. A právě to přineslo hned několik kuriozních situací, zejména v zápase Magdeburgu proti Fürthu. Rozhodčí Bastian Dankert nařídil dvě velmi zajímavé penalty.

• Druhá Bundesliga má za sebou kompletní víkendový program osmého kola
  • Zápas Magdeburgu proti Fürthu přineslo dvě velmi kuriozní situace
  • Rozhodčí Bastian Dankert totiž nařídil dvě vskutku velmi zajímavé penalty

Tak tohle se jen tak nevidí. Zápas druhé Bundesligy mezi Magdeburgem a Fürthem přinesl dvě velmi kuriozní situace. Ta první se stala už v patnácté minutě, kdy brankář hostí Nahuel Noll poslal míč pro Gideona Junga.

Obránce Fürthu zůstal v domnění, že jeho týmu byl přiznán kop od branky. Ve skutečnosti však míč zůstal ve hře a rozhodčí Bastian Dankert neměl jinou možnost než ukázat na penaltový puntík.

K exekuci penalty se tak postavil Mohammed El Hankouri, jenž však tuto příležitost nejprve sice nevyužil, z dorážky ale nakonec dostal míč do sítě.

O tři minuty později se za Magdeburg prosadil také Martijn Kaars a upravil tak skóre na 2:0. Jenže v závěru prvního poločasu přišel další kuriozní moment. Když se Roberto Massimo blížil k pokutovému území, byl sražen Jeanem Hugonetem.

Daniel Heber z Magdeburgu si instinktivně myslel, že rozhodčí Dankert nařídil volný přímý kop a sebral míč rukama, ale ukázalo se, že tomu tak není. Byla to tedy další neodvratná penalta, kterou Julian Green uklidil do pravého dolního rohu.

Fürth si z Magdeburgu odvezl bod za remízu

A Fürth si nakonec přece jen odvezl z Magdeburgu alespoň bod za remízu 2:2. V 75. minutě se totiž trefil Noel Futkeu a zařídil tak svému bodu remízový výsledek. Magdeburg je tak po osmi kolech se ziskem šestnácti bodů na druhé příčce tabulky druhé Bundesligy.

Fürth naproti tomu s deseti body figuruje až na desátém místě, bod z Magdeburgu je pro něj tedy velmi cenný. Druhé německé lize po osmi kolech vévodí Fortuna Düsseldorf se 17 body.

Zdroj: Bundesliga, X