Bundesliga

Přenese si Bayer Leverkusen kouzlo nezlomitelnosti do nové sezony? I to je jedna z otázek před startem nové bundesligové sezony. V sobotu v rámci německého Superpoháru se ovšem ukázalo, že by to mohl dokázat. Patrik Schick znovu potvrdil roli superžolíka.

• Leverkusen se v Superpoháru utkal se Stuttgartem
  • Většinu utkání hrál v oslabení
  • Schick se stal hrdinou a potvrdil roli superžolíka

Bayer Leverkusen za sebou má historickou sezonu. Vůbec poprvé v klubových dějinách se stal německým mistrem. K tomu přidal úspěch v domácím poháru, mimo to došel do finále Evropské ligy, kde ale nestačil na Atalantu.

Právě italský celek byl v minulé sezoně vůbec jediným, kdo dokázal nezlomný tým Xabiho Alonsa porazit. I když to několikrát v sezoně vypadalo, že neporazitelnost neudrží, vždy se dokázal vzchopit a minimálně vyrovnat.

Jenže po uplynulém ročníku tým doznal pár změn. V sobotu se například potvrdil odchod Adama Hložka, jistý svou pozicí si nebyl a není ani Patrik Schick, kterého v minulé sezoně nahradil na hrotu produktivní a skvěle hrající Victor Boniface.

Schick už v minulé sezoně několikrát nastoupil jako střídající hráč, nicméně právě díky tomu se ukázal jako superžolík. I když naskakoval do rozehraného utkání, tak dokázal změnit jeho vývoj a nasázel tak několik gólů.

I když nenastoupil do všech zápasů, neodehrál jich mnoho celých, tak nasbíral 13 gólů a 3 asistence. Potvrdil tak svou důležitost. Nikdo však nechce být žolíkem a tak se řešilo, jestli i on nezmění dres. Zatím se tak však neděje. Naštěstí pro Leverkusen.

Patrik Schick je znovu hrdinou Leverkusenu

V sobotu večer se Leverkusen utkal v rámci německého Superpoháru se Stuttgartem, druhým nejlepším týmem německé ligy v minulé sezoně. Už v 11. minutě skóroval výše zmíněný Boniface, jenže vedení Bayer neudržel dlouho.

V 15. minutě bylo srovnáno po trefě Enzo Millota. A ve 37. minutě to nevypadalo vůbec dobře. Přímou červenou kartu totiž dostal Martin Terrier, nová posila týmu Xabiho Alonsa. Stuttgart tak měl najednou početní výhodu.

Tu využil. Ale až v 63. minutě, kdy skóroval jeden z objevů minulého ročníku Deniz Undav. Deset minut nato vstoupil na hřiště Patrik Schick. A lepší rozhodnutí Alonso učinit nemohl. Český útočník se totiž stal hrdinou.

V 88. minutě srovnal na 2:2 a poslal zápas do rozhodující fáze, tou byly penalty. Sám Schick si vzal hned tu první, kterou proměnil. Úspěšní byli i jeho spoluhráči. Stuttgart v penaltovém rozstřelu dvakrát selhal, což znamená, že Leverkusen má další trofej.