Český národní tým se v pražské O2 areně po páteční výhře nad Finskem utkal proti Norsku. A byť se v první třetině dostal do vedení, Norové otočili její průběh a do kabin odešli s jednobrankovým vedením. Na straně Česka se mezi střelce zapsal Roman Červenka.

Český národní tým se v pražské O2 areně po páteční výhře nad Finskem utkal proti Norsku. A byť se v první třetině dostal do vedení, Norové otočili její průběh a do kabin odešli dokonce s dvoubrankovým vedením. Na straně Česka se mezi střelce zapsal Roman Červenka.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

První dvacetiminutovka plna gólů. Český tým vstoupil do utkání lépe než papírově slabší soupeř a už od úvodního buly měl o něco více ze hry. Nebylo tak překvapující, že se právě domácí celek dostal do vedení.

Mezi střelce se zapsal kapitán národního mužstva Roman Červenka, který si za brankou zpracoval nahrávku od Tomáše Kundrátka, povyjel směrem k brankovišti, otočil se kolem norského beka a krásným způsobem otevřel gólový účet utkání.

Jenže radost českému týmu moc dlouho nevydržela. Už po třiceti vteřinách zkušený Thoresen našel přihrávkou Stiana Solberga, jenž obstřelil Dominika Kubalíka a překonal Petra Mrázka.

Zhruba tři minuty nato mohl právě Kubalík dostat Čechy zpět do vedení, bohužel však rozvlnil pouze boční síť. A tak se v čase 12:10 znovu radovali Norové, kteří se tak dostali do jednobrankového vedení. Seveřanům při vstřelení gólu výrazně pomohla chyba v rozehrávce českého mužstva, mezi střelce se zapsal Noah Steen.

A v čase 16:32 bylo ještě hůř. Solberg vybojoval puk na modré čáře a poslal ho na pravé křídlo, kde stál neobsazený Eirik Salsten. Ten tvrdou ranou překvapil Mrázka a poslal Nory do dvougólového vedení.

Ani ne minutu poté ale Češi snížili na 2:3 a znovu u toho byl kapitán Červenka. Ondřej Kaše díky skvělému forčekingu získal puk, nahrál jej Lukáši Sedlákovi, jenž neváhal a adresoval jej právě zkušenému forvardovi. Ten tak ve svém 200. zápase za národní tým podruhé skóroval.

Svěřenci Radima Rulíka tak prohráli první třetinu 2:3 a do dalšího průběhu zápasu je cíl naprosto jasný. A to otočit stav skóre.

Zdroj: IIHF, X