West Ham United za sebou má druhý ligový zápas a poprvé si sáhl na tři body. Klíčovou roli v cestě za vítězstvím sehrál záložník Tomáš Souček, který tak napravil své zaváhání z prvního kola, po němž čelil velké kritice.

• West Ham si připral první výhru v sezoně
  • Souček i Coufal hráli v základní sestavě
  • Český záložník vstřelil rozhodující gól

Premier League odstartovala minulý týden a West Ham nečekalo na úvod nic snadného. Na domácí půdě přivítal černého koně minulé sezony. Aston Villa chce i letos zopakovat skvělý minulý ročník a ideálně znovu postoupit do Ligy mistrů.

I proto bylo o favoritovi víceméně jasno. Třebaže v londýnském celku započala nová éra s novým trenérem Julenem Lopeteguiem. Právě kvůli příchodu španělského kouče se spekulovalo i o tom, že pod ním mohou o místo přijít Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Proti Aston Ville však ani jeden nechyběl v základní sestavě. Oba ovšem čelili velké kritice. Souček sice vybojoval pro svůj tým penaltu, v závěru ale zahodil obrovskou šanci. Právě to stálo West Ham body. Mužstvo z Birmighamu vyhrálo 2:1.

Navzdory kritice fanoušků nechyběli Souček s Coufalem v základní sestavě ve druhém kole proti Crystal Palace. A tentokráte to dopadlo o poznání lépe jak pro klub, tak pro oba legionáře.

Souček nasměroval tým za vítězstvím

Crystal Palace má kvalitní kádr, nicméně stejně jako West Hamu se mu nepodařil vstup do sezony. Také hned prohrál, ovšem s Brentfordem (2:1). Proti Hammers tedy chtěli konečně bodovat. Oba týmy tedy měly jasný cíl.

Raduje se však jen jeden. Až do 67. minutě se čekalo na první trefu. Tu obstaral Tomáš Souček, který si připsal první soutěžní gól v této sezoně. Při chaosu v pokutovém území soupeře si dokázal najít míč a poslal jej do sítě.

Jen o pět minut později skóroval Jarrod Bowen, který tak navýšil vedení, které si již West Ham pohlídal.

Souček odehrál 78. minut, posléze jej vystřídal Edson Álvarez. Coufal strávil na hřišti o něco méně času. Ze hřiště šel již v 62. minutě, když jej nahradila nová posila Aaron Wan-Bissaka.

Zdroj: Premier League, Canal+ Sport CZ/SK