Slovensko si jde pro další výhru na mistrovství Evropy. Ve skupině E bojuje o první místo a proti Rumunsku se dostalo do vedení díky přesné hlavičce Ondreje Dudy, který nastupuje za italskou Veronu. Poté ale přišlo vyrovnání z pokutového kopu.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Slovensko mělo na startu kvalifikace problémy, ale na EURO se dostalo a nyní potvrzuje, že si své místo na turnaji zaslouží. Ukázal to už první zápas, ve kterém naši sousedé zdolali Belgii.

Ivan Schranz svému týmu vystřelil cennou výhru, díky které se tým italského kouče Calzony přiblížil postupu. V dalším utkání to už ideální nebylo, Schranz se sice opět trefil, ale Ukrajina nakonec slavila výhru.

Ve skupině E měly rázem všechny týmy po třech bodech a bylo jasno o tom, že se bude rozhodovat v posledních zápasech. Zatímco Belgie vyzvala Ukrajinu, Slovensko chtělo bodovat s Rumunskem.

Slováci byli favoritem a od startu zápasu ukazovali, že si chtějí dojít pro postup. Sestava se příliš neproměnila a šance byly, i když většinou přišlo selhání v koncovce.

Vše ale změnila 24. minuta. Juraj Kucka poslal nadýchaný balon do vápna a přesně našel záložníka italské Verony Ondreje Dudu, který hlavou nedal Florinu Nitovi šanci.

Slovensko tak vedlo 1:0 a vzhledem k tomu, že Belgie ve stejný čas hrála s Ukrajinou bez branek, bylo v live tabulce na krásné první příčce s náskokem dvou bodů.

Pokud by Belgie vyhrála, na umístění by to ale díky vzájemným zápasům nic nezměnilo. Slovensko nicméně ve 37. minutě inkasovalo z penalty a rázem skupinu vedlo Rumunsko díky skóre, Slovensko třetí.

Zdroj: UEFA EURO 2024