Pražská Slavia má nyní vskutku náročný program, ani v desátém kole Chance Ligy ji ale nečekal žádný jednoduchý úkol. Závěr nedělního programu české nejvyšší soutěže totiž přinesl vršovické derby, jehož první poločas přesvědčivě ovládla právě Slavia.

• Pražská Slavia se v rámci desátého kola Chance Ligy střetla s Bohemians
  • Už úvod vršovického derby ale naznačil, že sešívaní v Ďolíčku splní roli favorita
  • Za červenobílé se v prvním poločase trefili Malick Diouf a Tomáš Chorý

Sešívaní šli do zápasu s Bohemians s jasnou vizí – vyhrát, což před utkáním potvrdil i norský záložník Conrad Wallem, jenž však do základní sestavy nenaskočil. Případný zisk tří bodů by však byl důležitý ještě z jiné perspektivy.

Slavia by totiž v případě výhry ve vršovickém derby odskočila Spartě v tabulce české nejvyšší soutěže na rozdíl tří bodů.

A po prvním poločase se svěřencům Jindřicha Trpišovského tato mise zatím daří. Už úvodní minuty vršovického derby naznačily, že Slavie v Ďolíčku velmi pravděpodobně splní roli favorita. Prvních 45 minut to jen potvrdilo.

Sešívaným vyšel vstup do utkání solidně, když už od úvodního hvizdu byli častěji na míči. První gól ze strany hostů přišel už ve čtrnácté minutě, a to konkrétně z kopačky Malicka Dioufa. Ten se opřel do původního centru Tomáše Holeše a míč skončil v síti.

Slavia vyhrála první poločas a dominuje vršovickému derby

Netrvalo dlouho a fotbalistům v červenobílých dresech se podařilo skórovat i podruhé. Tentokrát stál na konci útočné akce Tomáš Chorý, který poslal balón za záda brankáře Tomáše Frühwalda efektní patičkou.

Asistentem u přesného zásahu Chorého byl Lukáš Provod. Poté se dopředu dostali také Bohemians, leč vyloženou gólovou příležitost si nevytvořili. A tak se ke slovu znovu dostala Slavia.

Sešívaní ve 34. minutě rozjeli vskutku povedenou ofenzivní akci. David Douděra perfektně zalepil míč pro Ondřeje Lingra, jenž poslal střílený centr před bránu. Ten si však našel pouze Ondřej Petrák, jenž se snažil odkopnout míč do bezpečí.

Místo toho ale omylem poslal projektil do vlastní sítě – 3:0 pro Slavii. Tímto první polovina hry také skončila, klub z Edenu si jde jednoznačně za třemi body.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport, X