Sparta momentálně hraje druhý zápas v rámci aktuálního ročníku Ligy mistrů, jejím soupeřem je Stuttgart. Úřadující šampion Chance Ligy nepřijel v roli papírového favorita, čelí totiž druhému nejproduktivnějšímu týmu německé Bundesligy.

• Sparta prohrála úvodní zápas v nové sezoně
  • Stuttgart zachránil v nastavení druhého poločasu alespoň remízu proti Wolfsburgu
  • O první gól zápasu se postaral Enzo Millot

Sparta zaznamenala minulý pátek první prohru pod vedením trenéra Larse Friise. Přišla v domácím prostředí se Sigmou Olomouc po obrovských individuálních chybách Martina Vitíka a Jaroslava Zeleného.

Na hřiště Stuttgartu, aktuálně osmého celku německé Bundesligy, ale přijeli letenští s jednoznačným cílem odvézt si alespoň bod. Tým z hlavního města České republiky chtěl navázat na počin Viktorie Plzeň z minulého týdne, jež dokázala bodovat na půdě Frankfurtu.

Jsme připraveni, bude to těžké. V české lize hrajeme o obhajobu titulu, zároveň působíme i v nejlepší lize na světě s nejkvalitnějšími týmy. Říjen bude náročný, čekají nás těžcí soupeři. Přesně kvůli tomu ale trénujeme,“ prozradil na předzápasové tiskové konferenci trenér Friis.

Na marodce se v současné chvíli nachází pouze Elias Cobbaut a dlouhodobě zraněný Imanol García. V základní sestavě dánského trenéra k žádnému překvapivému tahu nedošlo. Za zmínku ale stojí fakt, že Victor Olatunji začal pouze na lavičce náhradníků, přednost dostal Albion Rrahmani.

Stuttgart potřebuje před vlastními fanoušky naplno bodovat, pokud chce pomýšlet na postup do vyřazovací části. V prvním kole totiž navzdory kvalitnímu výkonu prohrál na Santiago Bernabeu poměrem 3:1.

Stuttgart vede nad Spartou od 7. minuty 1:0

Tým vedený teprve dvaačtyřicetiletým trenérem Sebastianem Hoenessem vstoupil do úterního utkání podstatně lépe. Již na konci sedmé minuty se přesnou hlavičkou prosadil francouzský záložník Enzo Millot.

Obrana týmu z MHPAreny ale rozhodně nepatří k těm nejpevnějším, o čemž svědčí i deset inkasovaných gólů za pouhých pět zápasů. O výsledku utkání tak ani zdaleka ještě není rozhodnuto.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha, X