Pavel Bucha už půl roku působí v MLS, kam dorazil z Viktorie Plzeň. Šestadvacetiletý fotbalista hraje za Cincinnati, kterému v noci pomohl dvěma trefami k cenné výhře 3:2 nad DC United.

• Bucha skóroval dvakrát proti DC United
  • Jeho tým zvítězil 3:2 a je druhý ve Východní konferenci
  • Před Cincinnati je už jen Messiho Inter Miami

Pavel Bucha přišel do Viktorie Plzeň v létě roku 2018 poté, co odmítl prodloužit smlouvu ve Slavii. Rok poté hostoval v Mladé Boleslavi a následně začal za Viktorii pravidelně nastupovat.

V zimě uplynulé sezony už ale chtěl změnu, která mu byla umožněna. Dnes již šestadvacetiletý hráč přestoupil do americké MLS, kde nastupuje za tým Cincinnati.

Ačkoliv v týmu působí pouhý půlrok, už má za sebou 21 ligových zápasů. A ten nejlepší? Ten odehrál v noci na dnešek, kdy nastoupil na půdě DC United.

Bucha nechyběl v základní sestavě svého týmu a Cincinnati šlo do vedení už v 10. minutě, kdy se trefil mladičký Venezuelan Kevin Kelsy. 14 minut poté ale vyrovnal Martin Rodriguez.

Ve 39. minutě už přišel na řadu Bucha, který si naběhl na přihrávku svého spoluhráče a ve skluzu poslal míč za záda gólmana. Cincinnati tedy v poločase vedlo 2:1.

Buchovi to ale nestačilo a v 63. minutě běžel vstříc brance. Jelikož neměl žádného volného spoluhráče a obránci mu nevěnovali dostatek pozornosti, vypálil a vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Bucha a jeho gól

Krátce po jeho trefě snížil na konečných 3:2 Gabriel Pirani. Cincinnati tedy zvítězilo a aktuálně je ve Východní konferenci druhé o dva body za Messiho Interem Miami.

Ten má ale o jeden odehraný zápas více. Za Cincinnati je poté Columbus, který ale už ztrácí 9 bodů. MLS se hraje systémem jaro – podzim, je tedy ve své polovině. Vybojuje Pavel Bucha se svým týmem mistrovský titul?

Zdroj: X, MLS