Michal Ševčík v dresu Norimberku poprvé skóroval. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník za německý celek po odchodu ze Sparty zapsal první start a hned se dostal do listiny střelců. Ševčík Norimberku pomohl k vítězství v poháru.

• Norimberk postoupil přes Saarbrücken do dalšího kola DFB Pokalu
  • Rozhodnout po remízovém výsledku 1:1 musely až penalty
  • Premiérový gól za německý celek zaznamenal Michal Ševčík

Mladý fotbalista začínal s fotbalem v Třebíči, kde hrál s jednoroční přestávkou do roku 2017. V tomto roce přestoupil do Zbrojovky Brno a od té doby se stal stálicí všech reprezentačních výběrů.

Za dospělý tým poprvé nastoupil 20. září 2020 proti Sigmě Olomouc. Krátce po tom odešel na hostování do klubu Vysočina Jihlava. Od něj si obě strany hodně slibovali, ale spokojený s ním nebyl klub a ani hráč.

Vrátil se tedy zpět do Zbrojovky Brno, kterou v tu dobu trénoval Richard Dostálek a začalo nejlepší období jeho hráčské kariéry. Pochopitelně to nemohlo ujít pozornosti předních českých klubů a na konci sezóny přestoupil do Sparty.

Právě na Letnou přišel jako poslední hráč, jehož přestup ještě neovlivnil dnes již bývalý kouč Sparty Brian Priske. Ševčík si od angažmá v Praze sliboval mnohé. Jedním z hlavních důvodů tohoto transferu byla tehdejší koncepce Sparty, která měla vycházet z toho, že nové mužstvo bude vybudováno z mladých hráčů akademie doplněné výraznými talenty.

Jenže po příchodu kouče Priskeho Sparta od této koncepce upustila a Ševčík na to doplatil. Prakticky až na Martina Vitíka se nikdo z mladých prospektů do základní sestavy neprobojoval.

Ševčík přispěl k postupu Norimberku

Ševčík tedy letos v červenci odešel z Letné na hostování do Norimberku, za který v neděli odpoledne naskočil do prvního soutěžního zápasu. A hned si připsal gól, když ve 13. minutě otevřel skóre pohárového utkání proti Saarbrückenu.

Domácí ale v druhém poločase srovnali s Norimberkem krok, v 80. minutě se na 1:1 trefil třicetiletý útočník Kai Brünker. V prodloužení se fanoušci žádného gólu nedočkali a tak se šlo do pokutových kopů.

Penaltovou loterii zvládli lépe hráči Norimberku. Ti proměnili všech pět pokusů a postoupili do dalšího kola DFB Pokalu. Ševčík mimochodem tento zápas nedohrál, v 62. minutě jej na hřišti nahradil mladý Rafael Lubach. Do hry se dostal také Ondřej Karafiát.

Zdroj: DFB Pokal, Transfermarkt, X – Nova Sport