Boston si v novém ročníku kanadsko-americké NHL připsal další výhru. Tentokrát na ledě Colorada Avalanche, které porazil poměrem 5:3. K vítězství přispěl i český elitní střelec David Pastrňák, jenž nejprve v pádu zachránil útočnou akci a poté sám skóroval.

• Boston si v nové sezóně NHL připsal další cenné vítězství
  • Tentokrát Bruins vyzráli na Colorado Avalanche
  • David Pastrňák v tomto utkání znovu zazářil a pomohl svému týmu k vítězství 5:3

Boston zaznamenal už lepší vstup do utkání, když se po třinácti minutách a šestačtyřiceti vteřinách přesně trefil Cole Koepke. Američan sice otevřel gólový účet zápasu, jenže necelé dvě minuty poté srovnal na 1:1 osmadvacetiletý Ross Colton.

Důležitou trefu si každopádně necelé tři minuty před koncem první třetiny připsal Charlie Coyle, který po asistenci Masona Lohreiho využil přesilovku a vrátil svému týmu vedení.

A hosté nepolevili ani v prostřední části zápasu. V čase 27:32 byl za nedovolené bránění nejprve vyloučení hvězdný hráč Colorada Mikko Rantanen. A toho hosté náležitě využili.

Pastrňák zase zazářil, na ledě Colorada skóroval v přesilové hře

Elitní český útočník nejprve v pádu zachránil útočnou akci a pak sám dokonce skóroval. Nutno dodat, na jeho gól mu asistovali Hampus Lindholm a Brad Marchand. Pastrňák tak má v nové sezóně v pěti zápasech už čtyři gólu, plus jednu asistenci.

První asistent u branky havířovského rodáka se nicméně také prosadil, akorát „až“ o dvaadvacet sekund později. Švéd Lindholm tedy upravil skóre na 4:1, domácí dokázali před druhou přestávkou už jen snížit na rozdíl dvou gólů.

V čase 31:15 skóroval Cale Makar, rovněž z přesilové hry. A hru v početní převaze využil necelých pět minut po startu třetí periody finský forvard Rantanen, jenž přiblížil Colorado minimálně k vyrovnání. K tomu ale nakonec nedošlo.

Výhru Bostonu pojistil dvě minuty před závěrečnou sirénou John Beecher. Bruins tak oslavili třetí výhru za úvodních pět zápasů. V prvním utkání totiž podlehli Floridě, poté porazili Montreal a Los Angeles. Následně znovu padli s Floridou, nyní ovšem zvítězili v Coloradu 5:3.

Co se týče postavení v tabulce, svěřenci kouče Jima Montgomeryho aktuálně figurují na pátém místě Východní konference. Na svém kontě mají šest bodů, stejně jako čtvrtý Pittsburgh, třetí Florida a druhé Toronto.

Tabulku Východní konference nyní vede New Jersey se ziskem 8 bodů. To je spolu s Calgary a Dallasem na čele celé NHL. Další zápas čeká Bruins v noci ze soboty na neděli, své síly změří s nováčkem z Utahu. Následuje zápas v Nashvillu a poté tři domácí představení s Dallasem, Torontem a Philadelphií.

Zdroj: NHL, X