Hokej

David Pastrňák opět sehrál důležitou roli v tažení Bostonu za plným počtem bodů. Bruins v rámci nové sezóny NHL sehráli už druhý zápas, tentokrát vstřelili do sítě Canadiens hned šest puků. Pastrňák se prosadil jednou a vstřelil tak svůj 350. gól v NHL. V noci ze čtvrtka na pátek mimochodem bodovali i další čeští hokejisté.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • David Pastrňák v zápase proti Canadiens vstřelil svůj 350. gól v NHL
  • Montreal podlehl Bostonu v TD Garden 4:6
  • V noci ze čtvrtka na pátek bodovali i další čeští hokejisté

Zatímco první zápas nové sezóny NHL se Bruins nevydařil, když podlehli Floridě Panthers 4:6, ten druhý už dopadl úspěšně. Boston na domácím ledě vybojoval plný počet bodů, hostům z Montrealu nadělil celkem šest přesných zásahů.

Už po dvou minutách se prosadil Hampus Lindholm, rozhodčí mu však tento gól neuznal. A tak gólový účet utkání otevřel Brendan Gallagher, když v čase 08:26 skóroval z přesilovky.

Canadiens tak šli do vedení, to jim ale dlouho nevydrželo. O necelé tři minuty později vyrovnal Charlie McAvoy, minutu nato ale vrátil jednogólový náskok Montrealu Cole Caufield. Domácí ale ještě v první části otočili vývoj utkání na 3:2, když skórovali Mark Kastelic a Elias Lindholm.

Pastrňák se zařadil do elitní společnosti

Mimochodem, právě na gól švédského forvarda asistoval i David Pastrňák. Ten v tomto utkání vstřelil svůj 350. gól v NHL. Havířovský rodák čtyři minuty před koncem druhé periody zvýšil na 4:2, u jeho gólu asistoval další Čech Pavel Zacha.

Tímto se Pastrňák stal teprve čtvrtým Čechem v historii soutěže, kterému se to podařilo, a zařadil se po bok Jaromíra Jágra, Patrika Eliáše a Milana Hejduka.

Za Boston ještě ve zbytku zápasu skóroval Cole Koepke a znovu Kastelic, v dresu Montrealu se trefili Josh Anderson a opět Gallagher. Bruins tedy v TD Garden nepustil svému soupeři jediný bod, Canadiens odjeli s prohrou 4:6.

V noci bodovali i další Češi

Radek Faksa vstřelil svůj první gól v sezóně a zároveň premiérový gól za St. Louis. Český útočník se dostal před brankoviště a úspěšně překonal brankáře San Jose Sharks.

Ve stejném zápase se prosadil i český hráč na druhé straně, obránce Jan Rutta, který přispěl asistencí při druhém gólu Sharks, když jeho nahození od modré čáry vedlo k úspěšné střele. Asistenci na gól si pak z českých hráčů připsal také David Kämpf z Toronta.

Nikdo další z Čechů tentokrát nebodoval. Za zmínku stojí jen nasazení Jiřího Kulicha ve druhém útoku Buffala. Talentovaný mladík tak začíná dostávat od trenéra Sabres Lindy Ruffa konečně šanci. Ostatně čas strávený na ledě 15:34 je již slušná porce.

Zdroj: NHL, X