Sporting Lisabon má za sebou skvělou premiéru v rámci nového ročníku Ligy mistrů. Na domácím stadionu porazil Lille 2:0, přičemž opravdu nádherným gólem se blýskl Zeno Debast. Belgický obránce se postaral o jeden z nejkrásnějších gólů celé sezóny.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Sporting Lisabon má za sebou skvělou premiéru v rámci nového ročníku Ligy mistrů
  • Na domácím stadionu porazil Lille 2:0
  • Vskutku nádherným gólem se blýskl Zeno Debast

Sporting Lisabon prožívá úchvatný vstup do nové sezóny. V jejím úvodu sice v rámci portugalského Superpoháru podlehl Portu 3:4 po prodloužení, následně však vyhrál pět ligových zápasů v řadě.

V nich navíc inkasoval pouze dvě branky – Rio Ave 3:1, Nacional 6:1, Farense 5:0, Porto 2:0 a Arouca 3:0. Úřadující šampion portugalské nejvyšší soutěže tak po pěti kolech se ziskem 15 bodů zaslouženě vede tabulku Ligy Portugal.

A úchvatnou formu si přenesl i do Ligy mistrů. V rámci prvního kola ligové fáze si totiž na svém stadionu poradil s francouzským Lille 2:0.

Fanoušci na Estádio José Alvalade se na gól poměrně načekali, nakonec se ale dočkali. A to ve 38. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Viktor Gyökeres. Švédský útočník je aktuálně nejen nejlepším střelcem klubu, ale s osmi góly také portugalské ligy.

Nutno dodat, na gól mu asistoval Pedro Goncalves, jenž je pro změnu s bilancí 4+3 druhým nejlepším střelcem portugalské nejvyšší soutěže.

V zápase proti Lille se každopádně domácí prosadili ještě jednou. A to v druhém poločase, konkrétně v 65. minutě, kdy se takto náramně trefil Zeno Debast.

Důležitá výhra pro Sporting Lisabon

Dvacetiletý belgický stoper tak pojistil výhru svého týmu. Sporting Lisabon tedy porazil Lille 2:0 a v tabulce ligové fáze Ligy mistrů nyní figuruje na šestém místě.

Tři body mají na kontě také Bayern, Aston Villa, Liverpool, Juventus a Real Madrid. Právě mnichovský gigant naprosto deklasoval Dinamo Záhřeb, Harry Kane dal hattrick pouze z penalt.

Pro Sporting je to každopádně důležitá výhra. V dalším kole se totiž představí na horké půdě. Poté pojedou na hřiště Sturmu Graz, následovat budou duely s Manchesterem City a Arsenalem.

Zdroj: UEFA Champions League, Nova Sport – X