Německo je jedním z favoritů turnaje a po výhře nad Skotskem vyzvalo výběr Maďarska. V zápase vedlo, ale v závěru prvního poločasu přišlo vyrovnání. Trefa útočníka Sallaie ale uznána nebyla, důvodem bylo ofsajdové postavení.

Po prvním kole skupinové fáze mistrovství Evropy je tu druhé. Skupina A nám tedy opět nabídla zápas pořadatelského Německa, které v úvodním zápase dokázalo naplno bodovat díky vysoké výhře 5:1 nad Skotskem.

Dnes jeho soupeřem bylo Maďarsko, jenž narozdíl od Německa body dosud nezískalo. V souboji se Švýcarskem se pralo statečně, ale nakonec třikrát inkasovalo a prohrálo 1:3.

Zápas Německa s Maďarskem měl tedy jasného favorita. Málokterý fanoušek věřil tomu, že dojde ke ztrátě bodů domácího týmu, který do zápasu naskočil v takřka nejlepší sestavě.

Brzy to neslo ovoce. Ilkay Gündogan obešel gólmana, míč se poté dostal k talentovanému záložníkovi Bayernu Musialovi a ten propálil vše včetně bránícího hráče Maďarska.

Němci poté měli ještě několik šancí, ale první poločas byl dle této statistiky poměrně vyrovnaný, vyjma držení míče. Chvíli se ale radovali i Maďaři, kteří skórovali v závěru první půle.

Po přímém kopu se dostal k hlavičce Willi Orban a míč zamířil na tyč. Odtud se odrazil k volnému Rolandu Sallaiovi a ten dostal míč za záda bezmocného Manuela Neuera.

Radost ale Maďarům dlouho nevydržela. Asistent rozhodčího brzy zvedl praporek nad svou hlavu a VAR následně ofsajd Orbana posvětil. Maďarsko tedy musí ve druhém poločase zabrat.