Bundesliga

Odchod do Německa se zatím zdá být jako vynikající krok. Michal Ševčík naskočil do svého druhého utkání za bavorský Norimberk a podruhé skóroval. Svůj celek tak zachránil před porážkou a potvrzuje, že může být pro tým hodně platným fotbalistou.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Norimberk se v neděli utkal s Darmstadtem
  • Ševčík naskočil jako střídající hráč
  • Už po třech minutách na hřišti skóroval

Už v červenci zamířil odchovanec Zbrojovky Brno z pražské Sparty do Německa. Na hostování si jej pořídil druholigový Norimberk, tedy tradiční celek se skvělou a početnou fanouškovskou základnou. Druhá Bundeliga ovšem není snadnou soutěží.

Ostatně v ní najdeme hned několik německých velkoklubů. A také v Norimberku je zajímavá konkurence, v níž není snadné se prosadit. Ostatně Michal Ševčík se o tom přesvědčil hned po svém příchodu.

V přípravě stihl naskočit do třech zápasů, zahrál si i proti Juventusu, ligu ovšem začal na lavičce. V prvních dvou kolech dokonce vůbec nenastoupil. Bavorský celek prohrál s Karlsruhe, posléze porazil Schalke.

Ševčík se dočkal soutěžního debutu před týdnem v německém poháru. Nastoupil v základní sestavě proti Saarbrückenu. Již ve 12. minutě dokázal otevřít skóre zápasu nádhernou trefou. V 62. minutě ovšem opouštěl hřiště. Jeho tým ale vyhrál, byť až po penaltách.

Nyní v neděli čekala Norimberk další šichta. Vyrazili v rámci druhé Bundesligy na půdu Darmstadtu. Rodák z Třebíče zahájil utkání pouze na střídačce. Svou šanci ale dostal.

Ševčík zachránil Norimberk před porážkou

Darmstadt dokázal už ve 23. minutě vstřelit první gól zápasu a bavorskému celku se nedařilo vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. I proto přišel na hřiště v 58. minutě právě Michal Ševčík.

Netrvalo to dlouho a mohl se radovat. V 61. minutě totiž dostal míč před šestnáctkou a parádní ránou z první dokázal vymést pavučiny v levém rohu brány soupeře. Srovnal tak na 1:1 a zdá se, že se rozhodl dávat jen nádherné góly.

Další branka již v utkání nepadla a tak Norimberk i díky trefě moravského záložníka vydoloval bod za remízu. Ševčík se pak do statistik zapsal ještě tím, že viděl žlutou kartu. Ve 22 letech si však dělá v Německu skvělé jméno.

Zdroj: X, 2. Bundesliga