Hokejisté Edmontonu Oilers odmítli dokonalým obratem trhák Dallas Stars a vyrovnali ve finále Západní konference na 2:2 na zápasy. Prohrávali sice už v úvodu středečního utkání doma v Rogers Place 0:2, ale nakonec slavili vítězství 5:2. Režisérem výhry Oilers byl Connor McDavid.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Jednoznačně lepší vstup do zápasu měli hokejisté Dallasu. Už po necelé minutě hry poslal Stars do vedení jednadvacetiletý Kanaďan Wyatt Johnston, jenž v probíhajícím ročníku NHL, včetně základní části, vstřelil už svůj 41. gól.

V čase 05:29 už to bylo 2:0 pro hosty, když se přesně trefil Esa Lindell. Dallas tak měl velmi dobře nakročeno k tomu, aby navýšil své vedení v konferenčním finále na 3:1 na zápasy.

S tím se ale hráči Oilers nesmířili. V čase 13:30 nejprve na rozdíl jediné branky snížil Ryan McLeod, do konce první části za domácí vyrovnal Evan Bouchard. Connor McDavid při jeho gólu zaznamenal svou první asistenci v utkání.

V druhé třetině domácí dokonali obrat. Pět a půl minuty před jejím koncem se na 3:2 ve vlastním oslabení prosadil Mattias Janmark. O 51 vteřin později Edmonton vsítil další branku, úspěšný střelecký pokus zapsal Leon Draisaitl. McDavid si připsal druhou asistenci.

McDavid neuvěřitelným způsobem obrán o gól

Hvězdný Kanaďan pak mohl sám přidat gól na 5:2, o to ho ale neskutečným způsobem připravil gólman Jake Oettinger.

Všichni členové týmu Stars, živí i neživí dělali vše možné i nemožné, aby tlaku Oilers zabránili. Když mohl McDavid dorážet do prázdné branky, i hůl brankáře Oettingera, která bezvládně ležela za ním, poté co ji musel pustit, si řekla ne a McDavidovu jasnou gólovku nepustila za brankovou čáru.

Na konečných 5:2 pak v závěrečných minutách třetí periody upravil švédský bek Mattias Ekholm, který po nahrávce od McDavida pečetil výhru Oilers gólem do prázdné brány Dallasu.

Edmonton tedy vyrovnal stav tohoto konferenčního finále na 2:2, další zápas s Dallasem odehrají v noci z pátku na sobotu.

Zdroj: NHL, X