Tenis

Postup do třetího kola grandslamu byl doposud jeho životním maximem. Tomáš Macháč ale přidal další vynikající zápas. S Medveděvem prokázal, že roste každým zápasem. Jak utkání probíhalo?

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Macháč nebyl favoritem

Přestože antuka není jeho povrchem číslo jedna, byl Daniil Medveděv před utkáním třetího kola French Open favoritem. Ruský tenista dokázal loni vyhrát Masters v Římě a také jeho předchozí výkony v Paříži byly velmi dobré.

Tomáš Macháč měl takřka splněno už před zápasem, ale o to lépe se mohl v utkání proti světové pětce cítit. Postupem do třetího kola vyrovnal svůj výkon z letošního Australian Open. Lépe na majoru nikdy nezahrál.

Průběh zápasu

První dva sety přinesly skvělý tenis, v němž byl Macháč favoritovi zápasu vyrovnaným soupeřem. V první setu ale nevyužil náskok brejku a nakonec padl v tiebreaku.

V sadě druhé zase nedotáhl set do zkrácené hry, když nedokázal získat svůj servis ve dvanácté hře. Stav 6:7, 5:7. Medveděva zdobila hra v rozhodujících chvílích zápasu, kdy si prakticky vždy vypomohl skvělým servisem.

Když Macháč prohrál svůj servis na úvod třetí sady, zdálo se vše rozhodnuto. Opak byl pravdou. Česká tenisová dvojka získala šest her v řadě a utkání tak nasměrovala do čtvrtého setu.

Velké ovace si vysloužil Macháč několikrát. Nejvíce ovšem zaujal následujícími údery, které provedl levou rukou.

Oba tenisté si na úvod vyměnili svá podání a s postupem času bylo patrné, že jde do tuhého. Rozhodující chvíle přišla v desáté hře za stavu 4:5. Macháč podával a za stavu 30:30 nezvládl úder nad hlavou. Následný míček nasměroval do autu a bohužel tak na velké překvapení nedosáhl.

Medveděv postupuje po setech 7:6, 7:5, 1:6, 6:4 a zahraje si v osmifinále. Možná trochu překvapivě teprve potřetí v kariéře.