Liga mistrů je v plném proudu a ve středu se utkaly celky Young Boys Bern s Manchesterem City. Zajímavou bitvu okořenil svým krásným lobem konžský útočník Meschack Elia, který nedal Edersonovi šanci.

Skupinové fáze Ligy mistrů je ve své polovině. Žádného většího překvapení jsme se dosud nedočkali, skupiny vypadají dle očekávání. Pojďme se ale podívat na zápas, který na první pohled nesliboval zrovna atraktivní duel.

Obstarali jej švýcarský celek Young Boys Bern a anglický Manchester City. Zatímco domácí potřebovali bodovat kvůli větší šanci na postup alespoň z třetí příčky, hosté nechtěli ztratit, aby neohrozili první příčku ve skupině.

Zápas se rozjížděl pomalu, v první půli žádný gól nepadl, avšak ve druhé polovině utkání se oba celky rozjely. Tedy alespoň z jeho startu. Ve 48. minutě se trefil Manuel Akanji a fanoušci City tehdy zřejmě již věřili, že o toto vedení jejich tým nepřijde.

Omyl, opak byl pravdou a za čtyři minuty bylo na Stadionu Wankdorf v Bernu vyrovnáno. A postaral se o to sedmadvacetiletý útočník z Konga Meschack Elia, který se v říjnu prosadil poprvé.

Sedmadvacetiletý forvard utekl světlomodré obraně a postupoval osamocen na brazilského brankáře Ederson. Ten se chybně rozhodl proti Eliovi vystoupit a zkušený útočník toho dokázal naplno využít.

Elia Edersona pohotově přehodil a hráči Manchesteru City již mohli pouze sledovat, jak míč padá do branky. Bylo tedy vyrovnáno a domácí si potvrdili, že i oni mohou někdy zazlobit.

Vedení jim ale vydrželo pouze 15 minut. Mohamed Camara fauloval v pokutovém území, sudí odpískal pokutový kop a k němu se postavil jeden z nejlepších útočníků světa – Erling Haaland. Nor nezaváhal a poslal City do vedení.

To krátce na to navýšil Julian Alvárez, jeho trefa ale kvůli ruce nebyla uznána. Pět minut před koncem utkání ale přeci jen navýšení vedení ze strany City přišlo, opět se trefil Haaland. Zápas tak skončil rozdílem 1:3.

Zdroj: UEFA Champions League