Mladá Boleslav zaznamenala naprosto katastrofální vstup do nové sezóny. Svěřenci Davida Holoubka totiž nejenom, že prohráli v Jablonci 0:2, ale navíc dohrávali pouze v osmi lidech v poli. Nesmyslný a ostrý zákrok předvedl Benson Sakala, vyloučen byl také Marek Suchý.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Mladá Boleslav zaznamenala tragický vstup do nové sezóny
  • Benson Sakala předvedl ostrý faul a byl vyloučen
  • Vyloučen byl také Marek Suchý, Jablonec vyhrál 2:0

Tak takový start do nového ligového ročníku si svěřenci Davida Holoubka určitě nepředstavovali. Žlutá karta udělená Bensonu Sakalovi jako by předznamenala další vývoj zápasu, respektive problémy Mladé Boleslavi v jeho průběhu.

Nutno ale dodat, že právě zambijský záložník mohl Mladou Boleslav poslat do vedení. Marek Matějovský mu poslal míč do pokutového území, Sakala ovšem poslal míč vysoko nad bránu.

O pět minut později tak gólově udeřili domácí. Povedenou asistenci zapsal Vakhtang Chanturishvili, Dominik Hollý poté z bezprostřední blízkosti soupeřovy brány vyslal takový projektil, na který brankář Matouš Trmal neměl nárok.

Sakala viděl červenou kartu, Mladá Boleslav ztratila už v první půli

No a v nastavení první půle přišel jeden z dalších klíčových momentů utkání prvního kola. Sakala totiž takto došlápl Chaturishviliho a sudí Marek Radina měl jasno. Záložníkovi Mladé Boleslavi udělil druhou žlutou, a tím pádem červenou kartu.

Rozhodující moment zápasu nastal v 73. minutě, kdy Marek Suchý dostal podobně jako Sakala druhou žlutou kartu. Zkušený obránce tak šel taktéž předčasně do sprch.

Jablonec o výsledku definitivně rozhodl v 80. minutě. Daniel Souček poslal zpětnou přihrávku za vápno, odkud vypálil dříve Sakalou faulovaný Chanturishvili. Třicetiletý gruzínský záložník vymetl levou šibenici a stanovil konečné skóre na 2:0.

Jablonečtí tak šli po zatím dvou zápasech prvního kola do čela tabulky Chance Ligy. Druhá je aktuálně Sparta, která v pátek porazila Pardubice. Právě ty jsou spolu s Mladou Boleslaví bez bodu. V rámci sobotního programu proti sobě nastoupí ještě Bohemians s Baníkem, České Budějovice s Olomoucí a Dukla s Plzní.

Zdroj: O2 TV Sport, X