Bundesliga

Adam Hložek odcházel ze Sparty s vidinou toho, že se prosadí v jiné, respektive zahraniční soutěži. V tomto případě tedy v Německu. Jenže v dresu Leverkusenu tomu tak úplně nebylo, proto se Hložek v létě přestěhoval do Hoffenheimu. A za něj si připsal první asistenci.

• Adam Hložek se v létě přestěhoval z Leverkusenu do Hoffenheimu
  • Český reprezentant si v novém působišti připsal první asistenci
  • Hoffenheim ale i tak padl na hřišti Frankfurtu 1:3

V české lize byl opravdovou ozdobou a hvězdou pražské Sparty. Adam Hložek nakonec na Letné vydržel do července roku 2022, poté se vydal na svou první zahraniční štaci.

Leverkusen za něj do kasy úřadujícího českého mistra poslal 13 milionů eur. Ačkoliv rodák z Ivančic odehrál v německé soutěži několik dobrých zápasů, neprosadil se dle představ. Jak jeho, tak fanoušků a hlavně dle představ vedení klubu.

Hložek v dresu Bayeru odehrál celkem 80 soutěžních zápasů, ve kterých nastřílel 14 gólů a přidal 11 asistencí. Častokrát však naskakoval spíše z lavičky.

Po letních posilách už neměl místo v sestavě, dostal by ještě méně herního prostoru. A tak se Leverkusen rozhodl pro přestup. Hložek tak v tomto létě po zisku titulu a německého poháru zamířil jinam, a to konkrétně do Hoffenheimu.

V jeho dresu zatím nastoupil ke dvěma zápasům, přičemž v tom druhém si připsal první asistenci. Nutno dodat, Hoffenheim vstoupil do nového bundesligového ročníku výhrou, když doma porazil Kiel 3:2. Hložek odehrál skoro 60 minut.

Hložek asistoval, Hoffenheim však odjel z Frankfurtu s prázdnou

Druhý zápas už ale jeho tým nezvládl a ve Frankfurtu prohrál 1:3. Fotbalisté Eintrachtu vstřelili dva góly už v prvním poločase, když se prosadili Hugo Ekitike a Hugo Larsson.

Naději na remízový výsledek Hoffenheimu v 54. minutě vystřelil Andrej Kramarič. Nutno dodat, že po Hložkově asistenci, kterou si můžete prohlédnout v níže přiloženém videu.

Dvě minuty nato ale za domácí po nahrávce Maria Götzeho skóroval Omar Marmoush. Hoffenheim tak z Frankfurtu neodvezl ani bod a v tabulce Bundesligy je momentálně jedenáctý.

Zdroj: Bundesliga, TSG Hoffenheim, X – Nova Sport