Stejně jako ostatní týmy, i Sigma Olomouc v sobotu odpoledne začala nový ligový ročník. Na půdě Českých Budějovic vyhrála poměrně přesvědčivě 2:0, o oba góly se postarala letní posila Jan Kliment. Ten druhý přitom stál rozhodně za to.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Sigma Olomouc odstartovala nový ligový ročník vítězstvím
  • České Budějovice porazila 2:0
  • Oba góly obstaral Jan Kliment

Česká nejvyšší soutěž odstartovala svou novou sezónou v pátek večer. První utkání nového ligového ročníku obstarala Sparta s Pardubicemi, přičemž celek z Letné v rámci úvodního klání uspěl, když vyhrál poměrem 2:1.

Program prvního kola pokračoval sobotními duely. Jablonec doma porazil Mladou Boleslav, která dohrávala v devíti hráčích. Rozhodčí Marek Radina poslal předčasně do sprch Bensona Sakalu, později v druhém poločase také Marka Suchého.

Bohemians pak v domácím prostředí porazili ostravský Baník, Viktoria Plzeň ve večerním utkání nedopustila překvapení a zdolala pražskou Duklu 3:1.

V sobotu otevřela novou sezónu také olomoucká Sigma. Ta odcestovala na hřiště Českých Budějovic a už v prvním poločase si vytvořila několik slušných šancí. Žádnou z nich ovšem svěřenci Tomáše Janotky nedokázali využít.

První gól tak padl až v druhém poločase a stál opravdu za to. Jan Kliment nádherně využil centr Filipa Zorvana a parádními nůžkami poslal míč do sítě.

Kliment se postaral o vítězství Sigmy

Kliment se tak coby letní posila Sigmy z Viktorie Plzeň prosadil už při svém prvním startu. Třicetiletý útočník, který dříve spojil svou kariéru třeba s Bröndby Kodaň nebo Wislou Krakow, se do listiny střelců v zápase proti Českým Budějovicím zapsal ještě jednou.

A to konkrétně v 71. minutě. To po další spolupráci se Zorvanem skóroval na 2:0. Kouč Janotka jej poslal ze hry v 79. minutě, na trávníku jej nahradil Lukáš Juliš.

Kliment se každopádně dvěma góly postaral o vítězství Sigmy, která po sobotním programu figuruje na třetím místě v lize. Lídrem je aktuálně Viktoria Plzeň.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport, X