Nešlo to, skřípalo, favorita ale vysvobodil parádní zásah. Christian Pulisic zatočil míč do sítě přímo od rohového praporku. Měl trochu štěstí, přesto jde o parádní trefu, jednu z nejhezčích v dosavadní sezoně.

• Pulisic se trefil přímo z rohu
  • Míč málem tečoval ještě jeden z hráčů AC Milán
  • Bruggy nevyužily úvodní tlak

Leckoho by možná překvapilo, že do zápasu šel v lepší pozici hostující tým. Bruggy ve druhém kole dokázaly porazit Sturm Graz a zapsaly první tři body poté, co kolo předtím padly s Borussií Dortmund.

Naopak AC Milán už měl nůž na krku. V úvodním kole rychle vedl nad Liverpoolem, od té chvíle se ale trápil a nakonec prohrál. Nezvládl ani následné utkání v Německu s Bayerem Leverkusen a po porážce 0:1 je bez bodu.

Před domácími fanoušky tak musí jednoznačně zabrat a vyhrát. Klidně podobným způsobem jako o víkendu, kdy Rossoneri sice dohrávali v oslabení déle než hodinu, přesto rozjeté Udinese porazili 1:0.

Tentokrát je čekal belgický mistr, který ale tuto sezonu zdaleka tak nedominuje. Bruggy jsou v domácí soutěži až čtvrté, na druhou stranu i poslední roky měly dobrý hlavně finiš soutěže, kdy už nehrály poháry a soustředily se čistě na ligu.

V pohárech dlouhodobě hrají dobré zápasy, díky čemuž také často své hráče zpeněží v předních evropských ligách. Z Brugg už tradičně loví i velkokluby. I z toho by mělo mít AC určitý respekt.

Respekt každopádně museli mít hlavně hosté, AC Milán se totiž proti nim rozhodně nešetřil. V útoku mistr Evropy a koupě z Atlétika Madrid Álvaro Morata, z křídla pak rychlíci Christian Pulisic z USA a Portugalec Rafael Leao.

Domácí zkrátka poslali do hry to nejlepší včetně tří francouzských reprezentantů, kteří tvoří nepostradatelné jádro týmu. Jde o záložníka Youssoufa Konateho, levého beka Thea Hernandeze a brankáře Mikea Maignana.

Také na lavici bylo kam sáhnout. Například rychlé nohy Chukwuezeho jsou noční můrou snad každého obránce v italské Serii A. Loni například právě jeho individuální kvalita vyřadila ze skupiny anglický Newcastle.

V úvodních minutách zápasu se však museli ukázat hlavně bránící hráči AC. Bruggy začaly výborně, první velkou šanci musel zastavit parádním zákrokem právě gólman Maignan.

V osmé minutě už se Francouz jen ohlížel za pumelicí, která orazítkovala pravou tyčku. A z AC spadla nervozita, protože čelilo pěti střelám za osm minut.

Pak na druhé straně zahodil velkou šanci Theo Hernandez, jenže ve 33. minutě už se i tak slavilo. Z přímého rohu slavil trefu Christian Pulisic.

Zdroj: UEFA, X