V úterý večer se rozhoduje o postupujících do závěrečného předkola Ligy mistrů. Jedním z nich bude lepší z dvojice FCSB – Sparta Praha. Úvodí duel na Letné dopadl remízou 1:1, do odvety tedy oba celky vstupují v téměř stejní výchozí pozici.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Na Letné se v prvním zápase zrodil výsledek 1:1
  • Oba celky s podobnými šancemi na úspěch
  • Jan Kuchta zůstal pouze na lavičce náhradníků

Úvodní utkání mezi Spartou a FCSB se odehrálo před týdnem na Letné. Hosté se ujali vedení v 61. minutě, kdy se hlavičkou na přední tyč se prosadil Joyskim Dawa. Gólová situace vznikla po špatné rozehrávce brankáře Vindahla.

Spartě se podařilo vyrovnat v 78 minutě. Na rohový kop Veljka Birmančeviče si naskočil střídající Victor Olatunji a brankáři soupeře nedal šanci zareagovat. Od trenéra Friise tedy rozhodně vydařené střídaní.

V nastaveném čase druhého poločasu ještě Sparta přidala druhý gól, ten ale kvůli faulu Martina Vitíka na jednoho z bránících hráčů nemohl platit.

Stejně jako před šesti lety se v hlavním městě České republiky zrodila remíza 1:1. Odveta tehdy díky gólům Stancia vyšla lépe FCSB, nyní se úřadující šampion Chance ligy pokouší o to, aby se historie neopakovala.

Do základní sestavy se vrací Jaroslav Zelený, nechybí ani ve formě hrající Victor Olatunji. Naopak pouze na lavičce náhradníků zůstal Jan Kuchta, na svoji šanci bude čekat také kapitán Filip Panák vracející se po zranění.

Birmančevič zařídil Spartě dvougólové vedení

Zápas se od úvodních minut hrál ve velkém tempu, ani jeden z celků nechtěl nic nechat náhodě. Na první gól se nemuselo dlouho čekat, přišel totiž již ve třinácté minutě.

Drtivá většina fanoušků na Stadionulu Steaua však neměla důvod k radosti. Po rohovém kopu hostů došlo k velkému závaru v pokutovém území a nejlépe se zorientoval Veljko Birmančevič. Rychlý gól by mohl Spartě výrazně pomoci.

Birmančevič poté udeřil i podruhé, když ve 26. minutě proměnil pokutový kop. Ten hlavní sudí pro Spartu nařídil po faulu jednoho z beků FCSB proti Olatunjimu.

Zdroj: Nova Sport 1