Ostravský Baník měl ve čtvrtek odpoledne na programu odvetný duel v rámci druhého předkola Konferenční ligy. Na půdě arménského Urartu se dostal do vedení ve 22. minutě, kdy po krásné individuální akci skóroval Brazilec Ewerton.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

• Baník měl ve čtvrtek odpoledne na programu odvetu proti Urartu
  • Ostrava vyhrála první poločas 1:0
  • Mezi střelce se opět zapsal šikovný Brazilec Ewerton

Postup. Nic jiného nepřipadá v úvahu. Přesně v tomto duchu vstoupili fotbalisté Baníku Ostrava do druhého předkola Evropské konferenční ligy.

A už v prvním zápase to bylo proti arménskému celku FC Urartu výrazně znát. Svěřenci Pavla Hapala si vypracovali třígólový náskok už během prvního poločasu. Klíčovým mužem celého zápasu se stal Brazilec Ewerton.

Ten v patnácté minutě dorazil do sítě střelu Erika Prekopa a skvělou práci s míčem předvedl i v dalších minutách. Ve dvaadvacáté minutě naservíroval míč Jiřímu Boulovi, který ranou do levého spodního rohu soupeřovy brány zvýšil skóre utkání na 2:0. A asistenci zapsal i při třetím gólu Davida Buchty.

Baník na domácím trávníku nakonec Urartu porazil vysoko 5:1 a do venkovní odvety si zajistil skvělou pozici. No a netrvalo dlouho a Slezané se prosadili i v druhém zápase.

Už od prvních minut dávali hosté jasně najevo, kdo je tady favoritem. Baník jen v prvním poločase zahrál celkem sedm rohových kopů, směrem na bránu soupeře vyslali celkem sedm střeleckých pokusů.

Ewerton poslal Baník do vedení

Svěřenci trenéra Hapala gólově udeřili ve 22. minutě. Po pravé straně podnikl krásnou individuální akci David Buchta, který naservíroval míč před bránu svým spoluhráčům. Příjemcem přihrávky se nakonec stal Ewerton, který prostřelil 17letého brankáře Ghazaryana.

V průběhu první půle si hosté každopádně vytvořili i další šance, rozdíl ve skóre tak mohl být ještě o něco vyšší.

Solidní hlavičku vyslal na bránu Urartu Filip Kubala, z přímého kopu vyslal velmi nadějný pokus opět Ewerton. Baník vyhrál první poločas 1:0, klub vysílá tento zápas živě na svém YouTube kanále.

Zdroj: FC Baník Ostrava, YouTube, X