V úterý večer se na Letné po dlouhých osmi letech znovu utkala Sparta s rumunským FCSB. Takticky svázaný první poločas nakonec žádnou branku nepřinesl, 16 minut po jeho začátku však Sparta inkasovala. Mezi střelce se zapsal Joyskim Dawa.

• Sparta na svém stadionu v úterý večer přivítala FCSB
  • První poločas utkání třetího předkola Ligy mistrů gól nepřinesl
  • V 61. minutě však Sparta inkasovala, mezi střelce se zapsal Joyskim Dawa

Úvodní minuty utkání se odehrávaly především v prostoru mezi šestnáctkami. Po chybě v rozehrávce Sparty se do zakončení z úhlu dostal středopolař Adrian Sut, jenže jeho střela naštěstí pro domácí nezamířila mezi tři tyče.

První střela na bránu byla v zaplněné epet ARÉNĚ k vidění až ve čtyřicáté minutě, postaral se o ni útočník Daniel Popa. Brankář Peter Vindahl však neměl s tímto projektilem výraznější problém.

O dvě minuty později naopak mohla udeřit Sparta, jenže Sorensenova hlavička těsně minula branku soupeře. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Od začátku druhého dějství ale začaly defenzivy obou celků vyrábět chyby. Sparta se jedné dopustila v 59. minutě. V blízkosti brány domácích se k míči dostal Alexandru Baluta, nemalou hrubku v rozehrávce letenských ale nepotrestal.

A to i díky Mathiasi Rossovi, který ještě dokázal jeho projektil zblokovat. O minutu později už ale rumunský celek skóroval.

Exekuce rohového kopu se ujmul Darius Olaru a do vápna poslal vskutku skvělý centr. Na ten si nejvýše ze všech naskočil Joyskim Dawa a poslal FCSB do vedení. V dalších minutách se Sparta pokusila o vytvoření tlaku, v 75. minutě však byl stav pro letenské stále nepříznivý 0:1.

Zdroj: Nova Sport 1, X