Suverénní výkon hodný Slavie. Sešívaní po poločase vedou nad Českými Budějovicemi 2:0, zásahem se pod to podepsal Daniel Fila. Tomáš Chorý i druhý zápas začal pouze na lavičce a jeho pozice se asi jen tak nezlepší.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +500Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos

Slavia na rozdíl od prvního zápasu vytáhla od první minuty dvě esa ve formě. Na hrotu útoku naskočil Daniel Fila, vedle něj nejlepší střelec Eura v barvách slovenské reprezentace Ivan Schranz. První zásah ale zasadil někdo jiný.

Ve druhé minutě se ke střele z hranice vápna dostal David Douděra a přízemní střelou slavil úspěch. Míči pomohla v cestě do sítě teč pravé tyče, gólman Martin Janáček neměl šanci. Slavia rychle vedla 1:0.

Fila využil vyčekanou šanci

A ještě než skončila úvodní desetiminutovka, sešívaní udeřili podruhé. Na parádní centr Malicka Dioufa si naběhl již zmíněný Fila, míč zalepil a nekompromisně ukidil pod břevno. Velmi rychle bylo v podstatě hotovo.

Fila tak potvrdil názory fanoušků, kteří po prvním kole nechápali, že po skvělé sezoně na hostování v Teplicích nedostal na Slovácku ani minutu. Sešívaní v Uherském Hradišti posléze pouze remizovali 0:0.

Fila nastupoval i v přípravě, dával góly, proto se jeho nasazení očekávalo. Šanci dostal ve druhém kole a po devíti minutách se odvěčil zásahem. Hra Slavie pak mohla být klidnější, celý tým působil více sebevědomě.

Co na to Chorý?

Pokud zásah Fily někoho ve Slavii nepotěšil, dost možná to byl Tomáš Chorý. Letní posila z Plzně šla do hry z lavičky na Slovácku, podala slušný výkon, ale gól nedala. Ve druhém kole se trefou uvedl naopak jiný konkurent.

Na začátku angažmá se pravděpodobně bude muset spokojit s rolí žolíka, jeho čas přijde následně ve velkých zápasech se Spartou nebo právě Viktorií Plzeň. Šlágry na ligové scéně byly vždy jeho specialita.

Zdroj: O2 TV Sport