Ukázka úchvatné fotbalové techniky. Ostravský Baník se v rámci devátého kola Chance Ligy střetl s Teplicemi. Po prvním poločase ještě oba týmy odešly do šaten za stavu 1:1, v tom druhém už ale Baník zabral a nakonec vyhrál 4:1. Jeden z nejkrásnějších gólů roku vstřelil Ewerton.

• Baník se v rámci devátého kola Chance Ligy utkal s Teplicemi
  • Slezané zvítězili na stadionu Teplic 3:2
  • Fenomenálně se v druhém poločase trefil Brazilec Ewerton

Slezský celek vstoupil do nového soutěžního ročníku poměrně slušně. Hned na úvod sice Chachaři padli s Bohemians 1:2, poté ale předvedl skvělé výkony v Konferenční lize. Mimo to zaznamenal výhru s Jabloncem a Hradcem Králové.

Na Slovácku pak ale Baník prohrál 0:1, ztrátu všech bodů ovšem odčinil hned o týden později doma proti Liberci (2:0). Dva poslední zápasy nedopadly výsledkově ideálně a ani herní projev nebyl ze škatulky povedených.

To chtěli Slezané napravit v Teplicích, dlouhou dobu se ale Na Stínadlech nic moc nedělo. Jednoznačně aktivnější byli fotbalisté Baníku, ani jedna z možných příležitostí ale v síti domácích neskončila.

V prvním dějství se nějaká zásadnější událost stala ve 34. minutě, kdy se domácí propracovali k prvnímu gólu. Abdallah Gning ve 34. minutě se po střele jednoho ze spoluhráčů dostal k dorážce a uklidil míč do sítě Baníku.

Svěřenci Pavla Hapala ale na teplický gól velmi rychle odpověděli. Ve 37. minutě se k exekuci přímého kopu postavil David Buchta, který zajímavým způsobem obstřelil zeď a nakonec překonal i brankáře domácích.

Domácí měli v závěru první půle ještě jednu šanci, Jakub Emmer ovšem přestřelil bránu Markoviče. Oba týmy tedy odešly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Baník v druhé půli zabral, krásný gól vstřelil Ewerton

Lepší vstup do druhé půle měli hráči hostujícího celku. V 53. minutě se po standardní situaci prosadil Karel Pojezný. Centr od rohového praporku nejprve chytil brankář Němeček, vzápětí ale narazil do Patricka Kpoza, míč mu vypadl a do sítě ho dorazil Pojezný.

O osm minut později Chachaři neproměnili obrovskou šanci. Sám na Němečka běžel Abdullahi Tanko, na poslední chvíli ještě předávala míč Buchtovi, leč velmi nepřesně. Záložník Baníku sice měl před sebou prázdnou bránu, musel však zakončovat na dlouhou nohu a balón poslal vedle.

Minutu nato zastavil Matěj Chaluš akci domácích, přitom ale tvrdě atakoval Roberta Jukla. Pokutový kop se ale nepískal. No a v 65. minutě se ke slovu dostal Ewerton, jenž z levé strany hřiště vypálil a trefil to opravdu náramně.

V 86. minutě se do šance dostal Roman Čerepkai. Míč poslal směrem na bránu gólmana Markoviče, ten však velmi dobře zasáhl. V 90. minutě se po rohu Ewertona dostal k hlavičce obránce Kpozo, ale projektil poslal těsně nad.

Poslední slovo měli domácí. V nastaveném čase se ke střele dostal Jehor Cykal a svůj pokus poslal do pravého horního rohu brány Baníku. To ale bylo vše, Ostrava splnila povinnost a zvítězila na půdě Teplic 3:2.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport